Xiaomi'den LG G4 İnceliğinde 4K Televizyon: Mi TV 2S

1
0
0
0
0
Çinli dev mobil cihazlar üreticisi Xiaomi, Mi TV 2S adını verdiği yeni akıllı televizyonu 4K yeteneğinin yanı sıra LG G4 kadar inceliğe sahip olmasıyla dikkat çekiyor.
Xiaomi firması Çin'den çıkan en güçlü firmalardan biri olarak dikkat çekiyor. Sunduğu mobil cihazlar ve MiUI Android bazlı işletim sistemi ile oldukça beğeni toplayan firma şimdi de akıllı televizyon sektörüne giriş yapıyor. Hemde bomba gibi!

MiTV 2S adını verdikleri bu akıllı televizyon teknik özelliklerinden daha çok inceliği ile ön plana çıkacak çünkü LG'nin son üst seviye telefonu olan G4'ten sadece 0.1mm kalın olacak şekilde tamı tamına 9.9mm kalınlığa sahip olan bu akıllı televizyon incecik yapıda olması ile dikkat çekiyor. Hatırlarsanız bundan 3 ay önce buradan paylaştığımız gibi Sony tarafından üretilen X900C ve X910C adındaki iki model iPhone 6'dan bile daha ince yapısı ile dikkat çekmişti. 5.08mm gibi oldukça ince olan bu televizyonlara göre daha kalın diyebileceğimiz Xiaomi MiTV 2S yine de bir televizyon için çok ince olması ile oldukça dikkat çekecek.Kendi arayüzü olan ve Android 5.0 bazlı MiUI'yi kullanan MiTV 2S, 48 inç büyüklüğünde ve yukarıda da bahsettiğimiz gibi 10 bitlik paneli ile 60fps olarak 4K UHD görüntü teknolojisini barındırıyor. MStar 6A928 adlı 4 çekirdekli ve 1.4GHz hızındaki Cortex A17 işlemcilerini kullanan çipsetini Mali T760MP4 grafik işlem birimi ile destekleyen televizyon 2GB RAM'e ve 8GB dahili hafızaya sahip. HDMI 2.0a, USB 3.0 portları ve Wi-Fi ac ile Bluetooth 4.0 bağlantı teknolojilerini de içeren MiTV 2S aşağıda görmüş olduğunuz kıyaslamadan da anlaşılacağı üzere renk ve kontrast noktasında Sony, Samsung ve Sharp'a ait televizyonlardan çok daha iyi bir görüntü sağlıyor.Genç kesime yönelik hazırlanan bu televizyonda ilginç olarak birçok renk seçeneği de olacak. Siyah ve beyazın yanı sıra pembe, yeşil, mavi ve altın renkleri ile de satışa çıkacak olan Xiaomi MiTV 2S, 2,999 Yuan, yani 485 Dolar gibi bir fiyata sahip olacak. Bunu TL olarak düşünürsek eğer yaklaşık olarak 1.300TL gibi bir fiyata denk geliyor. Çin'de Youku, BesTV ve PPTV gibi kanallarda satışa çıkacak olan televizyon yakın zamanda satışa çıkacak.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0