Xiaomi'nin İlk Laptobunun Özellikleri Açıklandı!

0
0
0
0
0
Mobil cihazları ile iyi bir başarı yakalayan Xiaomi, laptop sektörüne iddialı bir cihazlar adımını atıyor.
Mobil cihaz sektöründe oldukça iyi bir çıkış yakalayarak iddialı firmalardan biri haline gelen Xiaomi, bilgisayar sektöründe de benzer başarıyı yakalamak için 2016 yılında ciddi bir adım atmaya hazırlanıyor.

Nisan ayında ilk Notebook'unu tanıtmaya hazırlanan şirket, yüksek özellikler ile Dell ve Apple gibi isimlere kafa tutmaya hazırlanıyor. 
Dördüncü nesil Intel Core i7 işlemci ile gelmesi beklenen laptopta 8GB RAM, Nvidia GeForce 2GB grafik hafızası ve Linux işletim sistemi beklenmekteydi. Bu özellikler söylenti konumundaydı ancak bugün, Xiaomi Notebook'a ait resmi özellikler sızdırıldı. Aslında özellikler söylentilere nazaran pek de farklılık göstermese, şu şekildeler;

İşletim Sistemi: Linux
İşlemci: Dördüncü Nesil i7
RAM: 8GB
Ekran Boyutu: 15.6-inç
Ekran Çözünürlüğü: 1920x1080
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 760M
Hafıza Kapasitesi: 2GBTasarım olarak Apple'ın MacBook'u tarzında olması beklenen ve yine MacBook gibi metal bir kasa ile gelecek olan Xiaomi Notebook'un şu an için söylenen fiyatı 466 dolar. Bakalım mobil cihaz konusunda özellikle Uzak Doğu'da ciddi bir başarı elde ederek Samsung, Apple gibi firmalara karşı dişli bir rakip olmayı başarabilen Xiaomi, benzer başarıyı laptop sektöründe yakalayabilecek mi?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0