Xiaomi Piston 2 Kulaklık İncelemesi

2
2
2
0
0
Xiaomi Çin’in en büyük üreticilerinden biri. Çin’li olması her ne kadar sizi kuşkuya düşürsede gerçekten çok iyi iş yapıyorlar. (Sadece kulaklıktan anlamadım bunu, aynı gün bir Mi3 inceledim.) Başta görüntü itibariyle Beats markasının Urbeats modelini andırıyor. Ama merak etmeyin içindeki de en az onun kadar kaliteli çıkıyor. Xiaomi Piston 2 kulaklık üst sınıf müzik deneyimini cüzi bir fiyatla size sunuyor
Xiaomi Çin’in en büyük üreticilerinden biri. Çin’li olması her ne kadar sizi kuşkuya düşürsede gerçekten çok iyi iş yapıyorlar. (Sadece kulaklıktan anlamadım bunu, aynı gün bir Mi3 inceledim.) Başta görüntü itibariyle Beats markasının Urbeats modelini andırıyor. Ama merak etmeyin içindeki de en az onun kadar kaliteli çıkıyor. Xiaomi Piston 2 kulaklık üst sınıf müzik deneyimini cüzi bir fiyatla size sunuyor.
 

Kulaklık fiyatına nazaran verdiği tat ile damağınızda ayrı bir lezzet bırakıyor. Gold, silver ve black olmak üzere üç farklı renkte satışa sunulan cihazın altın sarısı (gold) rengine sahibiz. Aleminyum bir kasaya sahip kulaklığın oval yüzeyine parmağınızı koyduğunuzda dj gibi disk çeviriyormuş hissi vermesi açıkcası hoşuma gitti. (Tabi bu amaçla mı yapıldı bilinmez) Kabloları istediğiniz kadar kurcalayın karışmıyor. Örgülü ip tasarımı kablolarda hem sağlam bir duruş hemde harika bir görünüş katmış diyebilirim.
 


Android ve iOS uyumlu bir kulaklık olmasına rağmen kontrol butonlarını iOS’te kullanabilmek için Jailbreak yapmak gerekiyor.  Android’te ise ses açma/ses kısma ve cevapla butonları sorunsuz bir biçimde çalışıyor.  Kutusunu açarken karşınıza bir karekod ve (Genelde okumadığımız –ki bu sefer gerçekten okuyamayacağız) Çince birkaç bilgi mevcut. Karekod’u okutunca cihazınız Xiaomi’nin müzik çalarını indiriyor. İndirdik bizde baktık tasarım olarak çok güzel ve müzik çalma zamanını ayarlaması hoş bir ayrıntı olmuş. (Tabi Çince bir uygulama olduğu için onuda pek kullanamadık.) Kutunun harika bir tasarımı var biraz EarPodu andırıyor ama kesinlikle daha güzel. Kutunun içinden Small, Medium ve Large olarak üç ayrı sünger ve kulaklığı giysilerinize sabitlemek için metal bir klips çıkıyor. Onun dışında kulaklığın sarılı olduğu yumuşak maddenin hissiyatıda hiç fena değil. (Sarılı kulaklığı çıkardıktan sonra tekrar sarmak için ………….. olmak gerekir diyim siz boşluğu doldurun.)
 
Piston 2 hd kalitede ses veren bir kulaklık. LG G2 ve Samsung Galaxy S3 gibi telefonların orijinal kulaklıklarından hem daha yüksek hemde ayrıntıları daha net ileten bir kulaklık olduğunu söylemek gerek. Çeşitli equalizer ayarlarını sorunsuz biçimde çalıştırıyor ve geçişler arasındaki farkları size hissettiriyor. Üstelik bass güçlendiriciye geçtiğinizde bir binlik bir woofer yanınızdaymışcasına bir etki yaratıyor. Vokalleri ve arka sesleri çok başarılı ve belirttiğim gibi ayrıntıyı duyma gücünüz çok fazla. Dışarıya biraz ses veriyor ama Earpod’tan daha az. Ve gürültü engelleme özelliği sayesinde dışarıdan ek bir ses müziğinize eşlik edemiyor.
 
Kulaklık metal olduğu için kulağınıza uygun pamukçuğu takmadığınız sürece size rahatsız ediyor ve birazcık canınızı yakabiliyor. Ama uygun pamukçuğu bulunca tam bir müzik sistemine dönüşüyor.
 
Ben sizler için kulaklık takılıyken sporda yaptım. Eğer kulağınıza uyan pamukçuğu takmışsanız ufak sarsıntılar dışında kulağınızdan düşme falan olmuyor ve sizi yormuyor. Kulağınızda olduğunu hissetiriyor ama ağırlık yapmıyor.
 
Mikrofon ve butonları iki kulaklığın kabloyla birleştiği yere koyma fikri kimden geldiyse iyi düşünmüş. Kulağınıza ağırlık yapmıyor ama alışmak biraz zaman alıyor. Kulaklık 1.2 metre olduğu için onu kaldırıp konuştuğunuzda da kablolarında bir gerilme olmuyor.


 

 Bu kulaklığı kimler, neden tercih etmeli?

Bu kulaklığı gerçekten bass sesini iliklerinde hissetmek isteyen (Beats’i gerçekten aratmıyor), ensturumental müzikleri net duymak isteyen kişiler için uygun fiyatlı ve harika görünümü olan bir kulaklık. Otobüslerde film izlerken aman dışarıdan ses gelmesin net bir şekilde duyalım adam ne dedi arkadan ne ses geldi diyen arkadaşlara özellikle öneriyorum.
 
Aslında bu kulaklığı diğerlerinden öne çıkaran en önemli etken fiyatı. Daha iyileri elbet vardır ama müzikten tat almak isteyen ve gündelik kullanıma uygun bir kulaklık arayanlar bundan iyisini bulamaycaklardır. Kulaklığın detaylı bilgilerini (desibel vb) aşağıya sizzler için not düşüyorum.
 
Xiaomi Piston 2
Fiyat: 20-25 Dolar
Ağırlık: 12g
İç direnç: 12Ω-16Ω
Kablo uzunluğu: 1.2 m
Hassaslık: 93 db
Giriş: 3.5 mm
Güç: 5-20mW
Frekans Aralığı: 20-20000Hz

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

 
Bu yazıyı takipçilerimizden Harun Şen yazdı. Siz de kendi yazdığınız incelemelerin ve yazıların Webtekno.com'da yayınlanmasını istiyorsanız bu linkten bize başvuru yapabilirsiniz.
 
2
2
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
2
2
0
0