Xiaomi Portable Bluetooth Soundbox İncelemesi

1
1
0
0
0
Çin'in teknoloji devlerinden biri olan Xiaomi'nin "Xiaomi Portable Bluetooth Soundbox" adıyla ortaya çıkardığı, dikdörtgen tasarımlı kablosuz hoparlörünü inceliyoruz.
Daha önce Xiaomi'nin premium görünümlü hoparlörü "Xiaomi Bluetooth Speaker"ın incelemesini yapmış ve gayet memnun kalmıştık.

Bu sefer Xiaomi daha büyük ve köşeli bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Beyaz plastik ve alüminyum tasarımın birleşmesi ile oluşan kasa sade ve bir o kadar da güzel.
 

 Tasarım: Sade ve BeyazBeyaz her zaman saflığın ve sadeliğin rengi olmuştur. Xiaomi, yeni hoparlöründe bu rengi kullanmış ve bir tasarım harikasını ortaya çıkarmış. Bundan daha güzel görüntüye sahip olanlar ve LED'li olanlar da var (bkz: Xiaomi Bluetooth Speaker). Fakat bu model evin dekorasyonunu tamamlıyor ve bir bütün oluşturuyor. Bir teknolojik üründen çok masanızın üzerinde ya da televizyon ünitenizin üzerinde yer alsa hiç yadırgamayacağınız cinsten.Sadece On/off butonuna sahip olan hoparlörün bir ufak led ışığı ve birde şarj soketi bulunuyor. Onun dışında alüminyum kaplama bir bedene sahip. Buttonun artısı ise play ve pause fonksiyonuna sahip olması. Önü ve arkası beyaz sert plastik malzemeden yapılan hoparlörün ön yüzünde Xiaomi'nin klasikleşen "MI" logosu bulunuyor.
 

 Ses Kalitesi: Temiz ve Yüksek Ses


Bu tarz hoparlörlerin en büyük rakibi (boyutuna göre söylüyorum) Beats Pill'dir. Tamam bir Beats değil fakat ama onun kadar yüksek bir ses çıkışına sahip. 80 desibel bir ses çıkışına sahip olan Xiaomi Soundbox bu konuda Beats Pill ile aynı değerlere sahip. Xiaomi'yi tebrik etmek gerek. Zira Beats seviyesinde bir ürünü bu fiyata üretip, satmaları gerçekten güzel.Bas konusunda Pill kadar iyi olmadığı bir gerçek. Hatta Xiaomi Bluetooth Speaker'ın bile daha iyi bir basa sahip olduğunu söylemek gerek. Yüksek seste bile çızırdama yapmayan Soundbox, yaklaşık 10 saatlik bir kullanım ömrü sunuyor. Surround sesi size çok iyi aktaran hoparlörü yüzünüze karşı tuttuğunuzda sesin başınızı çevrelediğini hissedeceksiniz.
 

 Sonuç: Bağlantılar, Artılar ve Eksiler


Soundbox Bluetooth 4.0 bağlantı sistemini kullanıyor. Yaklaşık 10 metrelik bağlantı mesafesi sunan Soundbox kullandığı teknoloji sayesinde, şarj konusunda da yetenekli. Soundbox 1200 mAh batarya ile 10 saate yakın müzik dinlemenize izin veriyor. USB 2.0 bağlantı noktasına sahip cihazı 5V'lık bir şarj cihazı ile şarj etmeniz öneriliyor.

Artılarına ve eksilerine geçecek olursak en büyük artısı sunduğu ses kalitesi ve ses yüksekliği. Batarya ömrünüde unutmadan söylemek gerek. 699 TL'ye satılan Pill ile aynı batarya ömrüne, aynı desibele ve hemen hemen aynı boyutlara sahip olmasına rağmen ülkemideki satış fiyatı 90 TL civarında. En büyük eksisi ise bir "Aux" girişine sahip olmaması. Bluetooth hoparlör almak isteyen herkese tavsiye ediyorum. Fakat özellikle, yüksek ve kaliteli ses arayanlar için bu hoparlör gerçekten uygun fiyatlı bir seçenek. Arkadaş grubunuzla sıksık evde buluşuyor ve takılıyorsanız bu ürünü sizede tavsiye ediyorum. Zira bulunduğunuz oda da, en yüksek sesle kullanıldığında, izlediğiniz filmde kahramanın dediğini anlamayan bir arkadaşınız bile kalmayacaktır. Ürünün ülkemizdeki satış linkine ise buradan ulaşabilirsiniz. 
 
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0