Yapışkan Not Kağıdı ve USB Bellek Bir Arada

0
0
0
0
0
Yapışkan Not Kağıdı ve USB Bellek Bir Arada
Ders ya da ofis ortamında çalışırken, yapışkan notlar oldukça sık kullanılan bir yöntemdir. Yeni Delhi merkezli tasarım stüdyosu ASDS, tasarım yarışmasında ödül alan konsepti yapışkan notlu flash bellek olarak kullanıcılara sunabilir.
Yeni Delhi'deki tasarım stüdyosu ASDS'nin ürettiği ve 2014 Red Dot tasarım ödülünü alan konsept, ders çalışırken ya da ofis ortamında çalışırken kullandığımız yapışkan notlara yepyeni bir boyut kazandıracak.

DataStickies adı verilen bu ürün, yapışkan not görünümünde bir flash bellek. Ürünün yüzeyinde optik veri transfer yüzeyi veya ODTS adı verilen, ekran gibi herhagi bir elektronik yüzeye yapıştırılan ince panel kullanılıyor. Tasarım uzmanları, ürünün basınca duyarlı ve iletken bir yapışkan içeriyor olma özelliğinin, iz bırakmadan sürekli olarak kullanılabileceği yönünde görüş bildirdiler.

Veri transferinin yapıldığı sırada etrafına ışık saçan ürünün üzerine ayrıca yazı da yazılabiliyor. DataStickies, grafen adında bir çeşit karbon atomunun yapısı kullanılarak üretilmiş. Bir kağıt parçasından milyon kat daha ince olan bu ürün sayesinde flash belleklerin, kapasitelerinin çok daha üzerinde veri depolayabileceği belirtiliyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0