Yeni Apple TV, WWDC 2015'e Yetişemiyor!

0
0
0
0
0
Apple'ın her sene düzenlediği WWDC etkinliğinin bu seneki yıldızı yeni Apple TV, etkinliğe yetişemiyor.
Tüm teknoloji dünyası, gözünü 8-12 Haziran tarihleri arasında Apple tarafından düzenlenecek WWDC 2015 (Dünya Geliştiriciler Konferansı)'e dikmiş durumda. 

Bizde size önceki haberlerimizde etkinlikte neler beklendiğini, nelerin ön plana çıktığını yazmış, sizleri bilgilendirmiştik. Ancak son gelen bilgiler, bazı takipçileri üzebilir.

Önceden Apple'a yakınlığı ile bilinen çoğu kaynak, etkinlikte beklenenleri yazdıklarında en başa yeni Apple TV'yi koyuyorlardı. Hem de burada sözü edilen yeni Apple TV, Siri uyumlu ve tam teşekküllü App Store desteği ile gelecek denmekteydi. Fakat son gelen bilgiler, ümitlerimizi suya düşürdü.

   

New York Times kaynaklı habere göre; etkinliğin en büyük gözdesi olarak planlanan yeni Apple TV, etkinlik programından çıkarıldı. Sebebi ise cihazın donanımsal bir sıkıntısının giderilememesi. Kaynağa göre Apple TV, önümüzdeki günlerde tanıtım için hazır hale getirilecek. Ancak bu tanıtım, WWDC 2015'de olmayacak.

Apple TV'nin donanımsal sorunu, New York Times'a göre şirket tarafından bir ay içinde çözülebilir. Ancak Apple, WWDC gibi büyük bir etkinliği kaçıracak olan Apple TV'yi, etkinlik sonrasında sıradan bir tanıtım ile sunmak istemiyor. Bu da tüm okları direkt olarak Apple'ın bu sene içinde gerçekleştireceği bir diğer etkinliğine çeviriyor. Bu etkinlik de Eylül ayında.

WWDC'nin en merakla beklenen cihazı olan Apple TV'nin listeden çıkarılması, etkinliğin gidişatını ne derece etkileyecek önümüzdeki günlerde göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0