• Anasayfa
  • Donanım
  • Yeni iPhone 7 Plus Fotoğrafına Göre Yılların Düğmesi Artık Yok!

Yeni iPhone 7 Plus Fotoğrafına Göre Yılların Düğmesi Artık Yok!

0
0
0
0
0
iPhone 7 Plus'a ait olduğu iddia edilen yeni bir fotoğraf ortaya çıktı. Görselde dikkat çeken en önemli detay ise ilk iPhone'dan beri bulunan bir tuşun ortadan kalkmış olması.
iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri merakla beklenmeye devam ediyor. Dün ortaya çıkan bugüne kadarki en net iPhone 7 fotoğrafının ardından bugün de iPhone 7 Plus’a ait bir başka görsel ortaya çıktı. Çin kaynaklı görselde çift lensli kameranın yanı sıra daha önce fark edilmeyen bir detay daha var.

 Sesi Nasıl Açıp Kapatacağız?

Fotoğraflara dikkatli bakıldığında iPhone’un sol yanında yer alan ses yükseltme ve azaltma tuşlarının üstünde sessize alma / ses açma tuşunun ya da nam-ı diğer “mute” tuşunun yer almadığı görülüyor. Açıkçası bu fotoğraflar gerçekse bu durum iPhone 7 Plus sahiplerinin biraz canını sıkacak gibi. İlk iPhone’dan bu yana tüm iPhone modellerinde bulunan “mute” tuşuna alışan kullanıcılar bu tuşu fazlasıyla arayacaktır.


 Mute Tuşu Gerçekten Kalkar Mı?

Tabii ki iPhone’da sessize alma işlemi birçok değişik yerden yapılabiliyor ama ben de yılların iPhone kullanıcısı olarak bu tuş olmasa uzun bir süre ne yaparım bilemiyorum. Apple’ın mute tuşu yerine önereceği bilmediğimiz yeni bir yöntem olacak mı henüz bunu da bilmiyoruz. Fotoğraflar gerçek mi bilinmez ama Apple’ın sadelik felsefesinin bir sonucu olarak bu tuşun kaldırılması şahsen beni şaşırtmaz. Optik sürücüyü, açma kapama düğmesini, sağ fare tuşunu bir çırpıda kaldıran şirket “mute” tuşunu mu kaldıramayacak? Kaldırır ve bir süre bu konuşulur… Hem sadelik olur, hem de tanıtım…

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0