​Yerli Sosyal Ağımız ile Tanışın: ''Ayneen''

0
0
0
0
0
Son derece başarılı bir işe imza atan üniversite öğrencileri, yerli sosyal ağımızı kullanıma sundu. 'Henüz fenomen olamadınız mı? Burası sizin için yeni bir şans' sloganına sahip olan platform, şimdiden başarılı işlere imza atacağa benziyor.
Mobil cihazların hayatımıza girişi ile birlikte sosyal medya platformlarının aktif olarak kullanımı da ciddi oradan artmış durumda. Bu bağlamda ülkemiz de, sosyal medyayı yoğun şekilde kullanan, bu platformlar üzerinde ciddi zaman geçiren bir ülke konumunda. Peki sosyal medyada bu denli aktif olan bir ülkenin neden kendine ait bir sosyal ağı olmasın?

İşte bu durum artık gerçeğe dönüşmüş durumda. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri tarafından tasarlanan yerli sosyal ağ ''Ayneen'', son derece başarılı bir proje olarak her geçen gün büyümeye devam etmekte. Aktif hale geldiği ilk günün sonunda 1000'e yakın kayıtlı kullanıcı sayısına ulaşan sitede şu an bu sayı 5000'e yaklaşmış durumda.''Üniversite öğrencileri tarafından kurulmuş, paylaşım ve eğlence amaçlı bir sosyal ağ'' mottosuna sahip platformda ünlüler, haber siteleri gibi kişi ve markalar da hızlı bir şekilde doğrulanmış hesap entegrasyonu sağlayabiliyor. Ayrıca platformda müzik ya da video paylaşımları yapmak için entegre arama motorları da mevcut (videolar için YouTube arama motoru, müzikler için ise Soundcloud bulunmakta).Tıpkı Facebook gibi durum güncellemesi paylaştığınız Ayneen'de ayrıca hashtag ve etiketler paylaşarak da gündemi belirleyebiliyorsunuz. Örneğin şu an sitede ''#finallerdeben'' etiketi ile küçük bir yarışma düzenlenmekte.  ''#finallerdeben'' etiketiyle ile paylaştığı finallere hazırlanma fotoğrafı en çok beğeni alan kişiye ödül olarak powerbank hediye edilecek. İlginç bir şekilde Linkedin ve Twitter tarafından sansür uygulanan platforma Facebook hesabınız ile erişebilmektesiniz. Yaklaşık 25 kişilik bir ekibin elinden çıkan ''Ayneen'', her ne kadar yolun daha başında olsa da, yerli projeler bağlamında bizim son derece hoşumuza gitti. Platformun Android cihazlar için mobil uygulaması da mevcut.
 

Umarız ''Ayneen'' ekibi çok daha başarılı işlere imza atarlar. Ayneen'e buradan erişebilirsiniz.
 
 Ayneen

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0