• Anasayfa
  • Donanım
  • YouTube'da Kesinlikle Takip Edilmesi Gereken Kanallar #1: Başka Bir Şey

YouTube'da Kesinlikle Takip Edilmesi Gereken Kanallar #1: Başka Bir Şey

0
0
0
0
0
YouTube'da Kesinlikle Takip Edilmesi Gereken Kanallar #1: Başka Bir Şey
Webtekno olarak yeni konseptimiz olan "YouTube'da Kesinlikle Takip Edilmesi Gereken Kanallar" adlı yeni konseptimize Başka Bir Şey kanalı ile başlıyoruz.
Yayıncılar ve izleyiciler açısından artık televizyonun yerine geçtiği kabul edilen YouTube'da milyonlarca yayıncı bulunmakta. Bunların birçoğu diğerlerinden sıyrılarak tanınıyor ve oldukça büyük izlenme rakamlarına sahip. Ancak bazı kanallar varki oldukça güzel olmasına rağmen fazla bilinmiyor. Yani değerini göremeyerek küçük izleyici kitlesiyle önemli ve farklı içerikler üretmeye devam ediyor.

Biz de Webtekno olarak bu kanalları sizlere duyurup en azından kişilerin ya da oluşumların hakettiği değeri bir nebze de olsa bulması için yeni bir konsept başlatıyoruz. "YouTube'da Kesinlikle Takip Edilmesi Gereken Kanallar" adını alan bu konspetimizde PewDiePie, Markpiller, Burak Oyunda ve Orkun Işıtmak gibi bilinen ve takipçisi çok olan kanallar yerine bahsettiğimiz gibi daha fazla takipçisi olmayan ama kesinlikle takip edilmesi gereken kanallardan bahsedeceğiz. (Değerlenir dediklerimiz olacak yani)
 

Bu sefer ise yukarıda daha yeni yapılan tanıtım videosunu görebileceğiniz "Başka Bir Şey" isimli kanal bulunuyor. Aslında Black Diamond, NAB ve Reddot gibi önemli ödüller de almış olan Edelkrone isimli Türk inovasyon firmasının kanalı olan Başka Bir Şey, gerçekten Türk YouTube yayıncılığına bambaşka bir mizaç getirmekte. Ankara'daki NorthStar İş Merkezi'nin 9. katında bulunan oldukça ferah ve şık bir ofise sahip olan ekip, bir inovasyon firması olması sebebiyle ofislerinde geçen yaratıcı düşünceleri ve ürünlerin fikir, tasarım ve üretim aşamasını aktarmaya karar vermiş.
 

Videolar oldukça şaşırtıcı derecede güzel ve başlat tuşuna bastığınız andan itibaren bitene kadar sizi kitliyor. Direkt olarak çok iyi çekim teknikleriyle sizi ofisinize almaları, çalışma ortamlarına sokmaları ve proje üretilirken sanki sizin de onların ekibindenmişsiniz hissinizi verecek derecede başarılı bir sunuma sahipler. Klasik bir şirket çalışma ortamı dışına çıkmış olan Edelkrone, (bunu inovasyon firması olmalarından olsa gerek) bu farklı yaratıcılıklarını YouTube dünyasına katarak çok başarılı bir hamle yapmışlar.
 

Ancak şu anda işin üzücü tarafı ise videolara yorum yapamıyorsunuz. Çünkü aslında bahsettiğim gibi Edelkrone firmasına ait bir kanal olan Başka Bir Şey için gelen destek ve güzel yorumların yanı sıra "Firmanızın reklamını yapıyorsunuz" şeklinde gereksiz, saçma ve kötü yorumlar neticesinde ekibin inancını ve yaratıcılığını kırmamak amacıyla yorum yapma kapatılmış. Ortalama haftada bir video çıkartan Başka Bir Şey kanalı, şu anda biri tanıtım videosu olmak üzere toplam 7 adet videoya sahip. (Tabii siz bu haberi okuduğunuzda artmış olabilir)

Şu anda 3 ay içinde 32.000 aboneye ulaşan Başka Bir Şey, eminim ilerleyen günlerde Türkiye'de severek takip edilecek ve "değerlenecek" yegane kanallardan biri olacak. Tavsiyem ise tabiki kesinlikle takip etmeniz. Yani, adamlar gerçekten Başka Bir Şey yapmışlar. Helal olsun diyelim.

Başka Bir Şey kanalına buradaki bağlantıdan ulaşabilir, bu bağlantı ile de Instagram üzerinden ekibin çalışmalarını takip edebilirsiniz.
 

Son olarak eğer sizlerinde severek takip ettiği pek bilinmeyen kanallar varsa [email protected] mail adresine tavsiyelerinizi gönderebilirsiniz. Ancak bu kanallar iyi işler yapan, kesinlikle destek olunması gereken fakat şu anda adını pek duyuramamış kanallar olmalı. Yani "Abi benim bir YouTube kanalım var destek olur musunuz?" konusundan daha çok bu tarz önemli içerikler üreten kanalları tanıtmak amacında olduğumuzu belirteyim.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0