• Anasayfa
  • Donanım
  • Yurt Dışından Alışveriş Yapabileceğiniz En İyi Siteler!

Yurt Dışından Güvenerek Alışveriş Yapabileceğiniz En İyi Siteler!

66
8
7
5
3
Yurt Dışından Güvenerek Alışveriş Yapabileceğiniz En İyi Siteler!
Yurt dışından alışveriş yapmanın inceliklerini sizler için hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra sizde yurt dışından alışverişin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Birçoğumuz çeşitli nedenlerde yurtiçi alışveriş sitelerinden alışveriş yapıyoruz. Çünkü e-ticaret sektöründen yaptığınız alışverişler, sizin cebinizden daha az para çıkmasını sağlıyor. Bu ucuzluk yurtdışı alışveriş sitelerinde gözle görülür derecede düşüyor ve alışverişin yurtdışına kaymasını sağlıyor. Her ne kadar insanlar yurtdışından alışveriş yapmak isteselerde, yurtdışından alışveriş yapmanın güvenli olmadığını düşünerek alışveriş yapmaktan korkuyorlar. Bu gibi sorunlara açıklık getirmek için sizlere bu yazıyı yazma gereği duyduk. Yurtdışından alışveriş konusunda sizinde kafanızda soru işaretleri varsa bu yazımızda sizi aydınlatarak, yeni ufuklara yelken açmanızı sağlamak istiyoruz.

Alışverişe başlamadan önce dikkat etmemiz gerekenler

Yurtdışından alışveriş yapmak o kadarda zor,tehlikeli ve sıkıntılı bir durum değil. Bunu bilin ve rahatlayın. Elinizde gereken kozlar oldukça hiçbir şekilde sıkıntıya girmeyeceksiniz. Öncelikle güvenlik açısından sıkıntı çekmemek istiyorsanız kendinize bir güvenli ödeme sistemi seçmelisiniz. Ardından mutlaka almak istediğini ürünün sağlayıcısına ve daha önce ondan sipariş veren kullanıcıların yorumlarına göz atın. Bir çok satış işlemi buradaki değerlendirmelerin ne kadar olumlu olduğuna göre değişebilir.

İşte güvenli olarak alışveriş yapabileceğiniz yurt dışı alışveriş siteleri:

Aliexpress:

Çindeki en büyük e-ticaret payına sahip olan bu internet sitesinde oldukça fazla ürün alıcıyla buluşmakta. Bu internet sitesi Paypal kabul etmiyor fakat alışveriş yapmayı bilirseniz güvenli bir e-ticaret oluşumu. Aliexpressten alışveriş yaparken Satıcıların yüksek feedback (geri bildirim) almış olmalarına dikkat edin. Mesela bir satıcı yaptığı 19999 alışverişten %95 feedback almışsa güvenli bir satıcıdır ve alışverişte sıkıntı yaşatmayacaktır. 

Amazon:

Amazon dünyanın en büyük alışveriş sitesidir ve içerik olarak oldukça zengindir. Amerikadan gönderim sağlayan bu internet sitesi,birçok üründe ücretsiz kargo seçeneği bulundurmakta ve türkiyeye gönderim sağlamakta. Her türlü alışverişi bu internet sitesinden sağlayabilirsiniz.

Sammydress:

Sammydress, genellikte kıyafet ve takı üzerine satış yapan bir internet sitesidir ve fiyatlar oldukça uygun. Özellikle bayan ürünlerinde şaşırtıcı derecede ucuzluk söz konusu. Bence bayanlar hemen alışverişe başlamalılar.

eBay:

Her türlü ürünü bulabileceğiniz bir e-ticaret sitesidir. eBay yıllardır hizmet vermekte ve kusursuz bir alışveriş sağlamakta. Aynı zamanda Paypal kuruluşu Ebay şirketine aittir. Birçok ürün ücretsiz kargo ve ücretli kargo seçenekleri ile satışa çıkarılmakta. Bu sitenin en önemli özelliğide 2.el ürünleri bulabileceğiniz tek yurtdışı internet sitesi olması. Aynı zamanda Gittigidiyor şirketide ebay kuruluşuna aittir.

Everbuying:

Genellikle elektronik eşyaların satıldığı ve dünya çapında bedava kargo yapılan bir alışveriş sitesi

DealExtreme:

DealExtreme, Genel olarak teknolojik ürünler satan bu internet sitesinde Türkiye'ye bedava kargo seçeneği bulunuyor. Fazla pahalı olmayan ama fazla ucuzda olmayan bir internet sitesi.

Asos:

Giyim üzerine satış yapan ve fiyatlarında normal derecede olduğu bir internet sitesi. Bedava kargo seçeneği bulunmakta.

TinyDeal:

Her kategorisindede farklı bir ürün bulabileceğiniz alışveriş sitesidir. Genellikle bedava kargo seçeneği var ve 10 gün içerisinde gönderim sağlanıyor.

Focalprice:

Çin'den gönderim yapan bir sitedir ve bedava kargo seçeneği sunar. Her türlü ürünü bulabileceğiniz bu internet sitesi oldukça ucuz satış yapmakta.

SuntekStore:

Oldukça farklı ve ilginç tasarımlı ürünlerin bulunduğu bir Amerikan alışveriş sitesi. Kesinlikle bakmanızı tavsiye ederim. Üstelik Türkiyeye bedava kargo ile gönderim sağlıyor.

FootLocker:

Marka ayakkabıların, tshirtlerin satıldığı bir Amerikan sitesidir. Eğer ayakkabılara önem ve para vermeyi seven bir kişiyseniz kesinlikle bu siteden alışveriş yapmalısınız. Biraz tuzlu fakat oldukça güzel ayakkabı satışı yapılıyor.

66
8
7
5
3
Emoji İle Tepki Ver
66
8
7
5
3