Akıllı Telefonla Yönlendirilen Uçan Kamera: ZANO

1
0
0
0
0
Akıllı Telefonla Yönlendirilen Uçan Kamera: ZANO
Uçan kameralar, son zamanlarda Kickstarter’da sıklıkla karşımıza çıkmaya başladı. İnsanoğlunun en büyük hobilerinden olan fotoğraf çekmek, bu teknolojinin ortaya çıkmasıyla çok daha farklı bir boyut kazanmaya başladı. 
Uçan kameralar, son zamanlarda Kickstarter’da sıklıkla karşımıza çıkmaya başladı. İnsanoğlunun en büyük hobilerinden olan fotoğraf çekmek, bu teknolojinin ortaya çıkmasıyla çok daha farklı bir boyut kazanmaya başladı. 

Kickstarter’da yer alan en dikkat çekici projelerden olan ZANO, avucunuzun içerisine sığacak kadar küçük, rahatça taşınabilir ve HD video çekme özelliğine sahip. Cihazı benzerlerinden ayıran en önemli özelliği ise akıllı telefonlara bağlı olarak çalışması. 

ZANO’nun fotoğraf ya da video çekme dışında karakteristik bir özelliği daha bulunuyor; sizden koptuğunu anladığı anda ya da pili bitmesine yakın bir zamanda otomatik olarak yanınıza dönüyor. Serbest uçuş modunu kullanarak ZANO’nun algılandığı yerden kullanabilir, “beni takip et” diyerek peşinden koşabilirsiniz.

Kickstarter’da 125 bin sterlinle giren projenin tutacağı anlaşılmış olacak ki şu anda toplanan bağış 1 milyon sterline yaklaşmış durumda. İsterseniz şuradaki adresten projeye destek olabilirsiniz. (mesela bir restoranda “pardon fotoğrafımızı çeker misiniz” cümlesini artık kurmayacaksınız, süper değil mi?)
 

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0