• Anasayfa
  • Drone
  • Sinema Sektörünü Baştan Yaratacak Drone: Freefly Alta

Sinema Sektörünü Baştan Yaratacak Drone: Freefly Alta

1
0
0
0
0
Kamera sabitleyicileri ile ün yapmış olan Freefly, kameralar için bir çok drone üretmişti. Son zamanlarda ise bu konudan uzaklaşarak başka alanlara yönelen Freefly şirketi, yepyeni bir drone ile piyasaya geri dönüyor.
Kamera sabitleyicileri ile ün yapmış olan Freefly, kameralar için bir çok drone üretmişti. Son zamanlarda ise bu konudan uzaklaşarak başka alanlara yönelen Freefly, yepyeni bir drone ile piyasaya geri dönüyor. Freefly Alta adındaki bu drone uçuşa hazır ve hava çekimleri için kullanılmak üzere uygun durumda.

Tamamen profesyonellere uygun olan Freefly Alta’nın kullanımı da olduça basit. Şirket, aracın kullanımını öğrenmenin 5 dakikadan fazla almadığını iddia ediyor.

Peki bu drone’un diğer dronelardan ne farkı var? Piyasada onlarca uçuşa hazır olan dronelardan birini almak varken neden bu drone’u alayım diye soruyorsanız eğer bunu şöyle açıklayayım: Kameranızı drone’un hem altına hem de üstüne yerleştirebiliyorsunuz.Tabii ki drone’un sıradan kullanım için gereksiz olduğundan bahsetmemiz gerekiyor ama görüntü yönetmenleri ve sinema sektörünün içinde olan bir çok kişi için vazgeçilmez bir ürün olabilir. Bu özellik daha önce üretilen hiç bir drone'da bulunmuyor, bu nedenle yönetmenlerin daha önce çekemediği bir çok anı yakalamakta çok büyük kolaylık sağlıyor.

Alta, 7 kilograma kadar yük taşıyabiliyor. Ayrıca 15 dakikadan daha fazla havada kalabiliyor. Freefly, bu drone için kendine ait bir kotrol paneli oluşturmuş. Yani bu drone’u uçurmak için herhangi bir telefona ihtiyacınız yok ama eğer telefon üzerinden de kullanmak isterseniz bunun için uygulamalara izin veriyorlar.Kaynak: TechCrunch
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0