Akıllı Telefonunuzu Drone'a Dönüştürün

5
2
0
0
0
Drone'ların içerisinde bulunan donanımsal özellikleri telefonla gideren PhoneDrone, akıllı telefonunuzu bir drone haline getirmenizi sağlıyor.
Drone’lar bildiğiniz üzere bünyesinde birçok sensör ve işlemci barındırıyor. Dolayısıyla masrafı da bir hayli yüksek oluyor. Bir Kickstarter projesi olan PhoneDone, normal bir drone’da bulunan özellikleri akıllı telefonda kullanarak uçuyor. Adından da anlaşılacağı üzere PhoneDrone, uçan bir akıllı telefon.

Hindistanlı X-Craft şirketinin geliştirdiği PhoneDrone, üzerine iPhone 4S ve üzerindeki modele ait akıllı telefonu koyduktan sonra Android tabanlı tablet ya da telefonunuz aracılığıyla uygulama üzerinden komuta ediliyor. Uygulamadaki “takip et” butonuna tıkladığınızda PhoneDrone, sizdeki telefonun sinyallerini takip edip bulunduğunuz yere geliyor. Özçekim yapma gibi özelliklerin de bulunduğu uygulama içerisinde, bir harita üzerinde çizim yaparak drone’un bir yerden farklı bir yere uçuş yapması sağlanabiliyor.PhoneDrone, telefondaki aynalar sayesinde video çekip, kaydedilen görüntüyü eş zamanlı olarak kullanıcının yönlendirdiği cihaza aktarıyor. Bünyesinde bulunan sensörler sayesinde çarpışmalardan kendisini koruyabilen PhoneDrone, toplamda 25 dakikaya kadar uçuş süresine sahip.Bir Kickstarter projesi olan PhoneDrone, yalnızca birkaç gün içerisinde 45 bin dolarlık fon topladı. Toplamda 250 bin dolara ihtiyacı olan PhoneDrone, gerekli fonu toplayabilirse bu yılın sonlarına doğru 199 dolar karşılığında satışa sunulabilecek.
 

5
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
2
0
0
0