• Anasayfa
  • Drone
  • Dünyanın En Büyük Mağarasında, Drone’la Çekilen Efsane Görüntüler

Dünyanın En Büyük Mağarasında, Drone’la Çekilen Efsane Görüntüler

2
1
0
0
0
​Son Doong, Vietnam’da bulunan dünyanın en büyük mağarası. Yaklaşık 9 kilometre uzunluğu bulunan mağarada 70 metre büyüklüğünde dünyanın en büyük dikitleri de bulunuyor.
Son Doong, Vietnam’da bulunan dünyanın en büyük mağarası. Yaklaşık 9 kilometre uzunluğu bulunan mağarada 70 metre büyüklüğünde dünyanın en büyük dikitleri de bulunuyor.

Ryan Deboodt isimli bir fotoğrafçı, Canon 6D DSLR ve ED 16-35m f4 geniş açılı lensini GoPro Hero4 ile birlikte kullanarak bu eşsiz mağaranın görüntülerini elde etmiş. Mağaranın içerisinde bulunan iki dolini (Dolin karstlaşma sonucu oluşmuş, boyutları bölgenin karstik özelliklerine bağlı olarak değişen, kapalı veya yarı açık çukurluklar. Kalkerli arazilerde erime ve çökme sonucu oluşan tava şeklindeki çukurluklardır) çekebilmek için ekipmanlarını üç farklı yerde kurmuş.Blogunda çalışmasıyla ilgili bilgiler veren Deboodt, muhtemelen bu iki dolinin dünyanın en büyüklerini olduğunu söylüyor. Ayrıca çekim esnasında sis olabilmesi ihtimalini düşündüklerini söyleyen fotoğrafçı, havanın güneşli olmasının işlerini daha da kolaylaştırdığını belirtti.Sadece 6 dakikalık videoyu çekebilmek için mağaranın içerisinde 10 saatlik bir çalışma yapan Deboodt’un videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.
 

 
Kaynak: CNet
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0