Dünyanın İlk 3D Yazıcılı Restoranı Açıldı

0
0
0
0
0
Bu restoranda tüm yiyecekler 3 boyutlu yazıcı aracılığıyla yapılıyor.

Gelecekte tüm dünya genelinde yaygın olarak kullanılması beklenen teknolojilerden biri 3D yazıcılar hızla hayatımızın birçok alanına giriyor. Daha önce düzenlenen çeşitli fuarlarda 3D yazıcılarla yapılan yiyecekleri görüyorduk ancak 3D yazıcı aracılığıyla yapılacak yemeklerin kısa sürede hayatımıza gireceğini tahmin edemezdik.

3D yazıcılarla yaptığı yemekleri bir süredir düzenlenen etkinliklerde sergileyen Food Ink., dünyanın ilk 3D yazıcılı restoranını geçtiğimiz günlerde İngiltere'nin Londra şehrinde açtı. Bu restorant kısa sürede büyük ilgi gördü.

Mimarların, şeflerin, sanatçıların, tasarımcıların ve mühendilserin bir arada çalıştığı bu restoranda lezzetli ve iyi görünüşlü yiyecekler müşterilere sunulurken Food Ink. bu yazıcılarla yapılan yiyeceklerin sağlıklı olduğunu, 3D yazıcıların yiyecekler üzerinde sağlık açısından olumsuz bir etki yapmadığını belirtiyor.

3D yazıcılı dünyanın ilk restoranı Food Ink., Londra'dan sonra en erken Hollanda'nın Venlo şehri olmak üzere birçok şehre bu restoranı taşımayı planlıyor. Food Ink.'in yeni rotası ise Berlin, Dubai, Seoul, Rome, Tel Aviv, Barcelona, Paris, Amsterdam, Toronto, NYC, Taipei, Las Vegas, Sao Paolo, Tokyo, Austin, Singapore, Los Angeles, Cape Town, Sydney ve Reykjavik şehirleri olacak.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0