• Anasayfa
  • Yaşam
  • Dünyanın En Büyük Yolcu Gemisinin İlk Görüntüleri (Video)

2021'de Suya İnecek Dünyanın En Büyük Yolcu Gemisinin İlk Görüntüleri (Video)

39
15
5
3
0
Royal Caribbean’ın yeni yolcu gemisi Wonder of the Seas (Denizler Harikası), yolcu taşımaya başladığında dünyanında en büyük yolcu gemisi olacak. Wonder of the Seas, 2021’de yolcu taşımaya başlayacak.

Kruvaziyer gemiler, konaklama, yemek ve eğlence hizmeti sunan, yüksek standartlı turist gemilerdir. Kruvaziyer gemiler, belli rotalarda, turistleri yüksek hizmet standartları taşırlar. 

Royal Caribbean firması, kruvaziyer sanayisinde bir devrime sebep olacak yeni kruvaziyer gemisinin detaylarını geçtiğimiz günlerde açıkladı. Royal Caribbean’ın yeni kruvaziyer gemisi, denize açıldığında dünyanın en büyük yolcu gemisi olacak. 

wonder of the seas

Royal Caribbean firması daha öncede ürettiği büyük kruvaziyer gemilerini Oasis Class gemiler sınıfı olarak tanımlamıştı. Şirket, yaptığı açıklama ile Oasis Class gemilerinin beşincisi olacak kruvaziyerin Wonder of the Seas ismine sahip olacağını açıkladı. Wonder of the Seas, 2021 yılında Çin’in Şanghay Limanı’ndan sulara açılacak.

Kruvaziyer firması olan Royal Caribbean, yeni yolcu gemisinin sunacağı hizmetlerin detaylarını paylaşmadı. Şirket, sadece daha önceki kruvaziyer gemilerinde bulunan “7 mahallenin” bu gemide de olacağını açıkladı. Şirketin açıklamasındaki “7 mahalle”, şirketin diğer kruvaziyerlerinde olan 7 eğlence ve alışveriş bölgesine verilen isimdir. 

wonder of the seas

Şirketin daha önceki Oasis Class gemileri olan Symphony of the Seas, Oasis of the Seas, Allure of the Seas etkileyici özellikleri ile turistlerin ilgi odağı olmuştu. Epik su parkları, robot barmenli barlar, büyük havuzlar, West End tarzı tiyatro gösterileri ve gurme yemeklerden günlük restoranlara kadar bir çok eğlence ve hizmet merkezi şirketin Oasis Class gemilerinde bulunuyor. Wonder of the Seas’ta da benzer şeylerin olmasını beklemek şaşırtıcı olmaz. 

Wonder of the Seas kruvaziyerinin omurgası, Fransa’nın Sain-Nazaire kentindeki Chantiers de l’Atlantique tersanesinde yapılmıştı. Wonder of the Seas’ın omurgası 950 tonluk bir blok. Geminin sadece omurgası 47 metre uzunluğunda ve 15 metre genişliğinde. 

wonder of the seas

Royal Caribbean şirketi, mega yolcu gemileri üretmeye yabancı bir firma değil. Şirketin sahip olduğu, halihazırda da dünyanın en büyük yolcu gemisi olan Symphony of the Seas, 228.081 ton ağırlığında, 361m uzunluk ve 65.7m genişliğe sahip durumda. 

Royal Caribbean’ın Wonder of the Seas gemisi Asya Pasifik’e açılan ilk Oasis Class gemi olacak ve 2021’de denize indiğinde dünyanın en büyük yolcu gemisi olacak. 

Kaynak : https://www.mirror.co.uk/travel/cruises/first-look-worlds-biggest-ever-20558172
39
15
5
3
0
Emoji İle Tepki Ver
39
15
5
3
0