• Anasayfa
  • Yaşam
  • Dünyanın En Hızlı Oyuncusu, Gerçek Bir Yarışı Kazandı

Dünyanın En Hızlı Oyuncusu, Gerçek Bir Otomobil Yarışı Kazandı

108
24
22
8
5
Geçtiğimiz yılki Dünyanın En Hızlı Oyuncusu yarışmasını kazanan James Baldwin, geçtiğimiz hafta sonu British GT Championship'te gerçek bir otomobil yarışını kazandı.

Bilgisayar oyunları ile gerçek dünya arasında büyük farklar olduğunu biliyoruz. Bu nedenle video oyunlarda çok iyi yaptığınız bir şeyi gerçek dünyada hiç yapamayabilirsiniz. Ancak aynı şekilde video oyunlarda dünyanın en iyilerinden biri olduğunuz bir konuda, gerçekte de iyi olabilirsiniz.

Maddi sorunlar nedeniyle gerçek sürüş deneyiminden uzak kalan James Baldwin, bu tutkusunu sanal ortamda, simülasyon oyunlarında sürdürdü. Zamanla espor dünyasında da rüştünü ispatlayan genç sürücü, geçtiğimiz yıl düzenlenen ‘The World’s Fastest Gamer’ (Dünyanın En Hızlı Oyuncusu) yarışmasında ise bir dizi gerçek sürüş, simülasyon sürüş ve fiziksel uyumluluk testlerinde geçirdiği 2 haftanın sonunda dünyanın en hızlı oyuncusu unvanını almayı başardı.

james baldwin

Söz konusu yarışmada muhteşem bir unvan kazanmanın yanı sıra dünya şampiyonluğu bulunan eski Formula 1 pilotlarından eğitim de alan Baldwin’in asıl ödülü ise 2009 Formula 1 şampiyonu Jenson Button’ın da eski takımı olan bir yarış takımı ile British GT Championship’te gerçek yarışlara katılmak oldu. Evet, Baldwin artık eski bir espor oyuncusu, yeni bir yarışçı.

Baldwin, British GT Championship’te geçtiğimiz hafta sonundan itibaren İngiltere’nin ünlü Brands Hatch, Donnington Park ve Silverstone pistlerinde altı yarışa çıkacak. Üstelik 22 yaşındaki genç yarışçı, ilk yarışında  takım arkadaşı Michael O’Brien’a aracı teslim etmeden önce 3. sıraya kadar çıkmayı başardı ve yarış sonunda damalı bayrağı gören ilk araç, O’Brien’ın aracı oldu. Böylece Baldwin, ilk yarışında zafere ulaşmayı başardı.

gt championship

World's Fastest Gamer yarışmasının kurucusu Darren Cox, Baldwin ve takım arkadaşının zaferiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada bu sonucun yalnızca Baldwin’in yeteneklerini göstermekle kalmadığını, simülasyon oyunları ile gerçek dünya arasındaki sınırların ne kadar azaldığını ve dijital araçlar ile gerçek araçların birbirine ne kadar benzediğini gösterdiğini de söyledi.

Kaynak : https://www.cairnspost.com.au/motoring/hitech/shock-result-for-worlds-fastest-gamer/news-story/e67e0069ebee5991ede2e92dc9c77e86
108
24
22
8
5
Emoji İle Tepki Ver
108
24
22
8
5