5
3
2
1
1
Zorlu arazi şartlarında gerekli olan pick-up dediğimiz kasaya sahip arazi araçları da teknoloji ile birleşince muhteşem özellikler ortaya koyabiliyor. İşte bu noktada dünyanın en iyisi konumunda olan 5 ayrı pick-up modelini sizler için sıraladık. (Her zaman süper arabalar olacak değil ya)
1) Ford F Series Super Duty
1) Ford F Series Super Duty

Bu Amerikan oyuncağı listemizdeki en çok tercih edilen modellerden birisi. Yaklaşık 10 tonluk bir çekme kapasitesine sahip bu araçlar bu konuda gerçekten zirvede. Bu mühendislik harikası canavarın Adaptif hız sabitleyici, çarpışma önleme sistemi ve 360 derece kamera görüş açısı gibi eşsiz teknolojik özellikleri var. F Serisi Super Duty, sürücüsüne römork için kolay park rehberliğide yapıyor.

2) GMC Canyon Denali
2) GMC Canyon Denali

Bu pazarda Ford’un bir rakibi olmalı değil mi? İşte Canyon Denali bunun için en güçlü aday. Yaklaşık 4 tonluk çekiş kapasitesine sahip Denali, ısıtmalı direksiyona ve 7 inçlik multimedya ekranına sahip. Bu ekran hem CarPlay hem de Android Auto uyumlu. Üstelik 4G ve Wifi bağlantılarına da sahip. Çarpışma önleme ve şerit takip sisteminin de bu canavarda bulunduğunu söyleyelim.

3) Dodge Ram 1500
3) Dodge Ram 1500

Siz yokken ben vardım diyen Ram 1500, bu mekanın eski sahiplerinden. Yaklaşık 5 tonluk çekme kapasitesine sahip Koç’ta uzaktan çalıştırma ve çift bölgeli klima ünitesine sahip. Ram 1500 geri görüş kamerasına ve arka park asistanına sahip. Aracın içinde ise 8.4 inçlik devasa bir eğlence bilgi sistemi sizi karşılıyor. (Teknolojiyi geçinde kırmızı renk bu canavara çok yakışmıyor mu?)

4) Mitsubishi L200
4) Mitsubishi L200

Belkide listemizde en cılız duran pick up bu. Ayrıca ülkemizde de satıldığını belirtmek istiyoruz. Yaklaşık 4 tonluk bir yükleme kapasitesine sahip L200 en cılızı görünsede boyuna göre en güçlü araçlardan biri. Araçta yokuş kalkış desteği, şerit takip sistemi, 7 inçlik multimedya navigasyon ekranı, hız sabitleyici ve anahtarsız giriş sistemi bulunuyor.

5) Toyota Tacoma
5) Toyota Tacoma

Bu makina pick up sevmeyenleri bile kendine aşık eder. Bu listede benim için en iyisi bu arkadaş! 3.5 ton kapasiteye sahip Tacoma, römork savrulmasını önlemek için geliştirilmiş bir teknolojiye sahip. Park sensörü, kör nokta uyarı sistemi ve köşelerde bulunan ikaz sistemleri ile bu pick up ile bir yere çarpmanız neredeyse imkansız. Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemine sahip Tacoma, cep telefonlarınız için kablosuz şarj istasyonuna sahip. (Şimdi iPhone’u olanlar düşünsün)

5
3
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
5
3
2
1
1