EA, Guinness Rekorlar Kitabı’na Kötü Bir Rekorla Girdi

115
17
6
5
2
EA, daha önce pek çok alanda dünyanın en büyüğü ya da ilki olmayı başarmıştı. Bu seferki başarılarının (!) ise çok gurur verici olduğu söylenemez: ‘Dünyanın Reddit'te En Çok Olumsuz Oy Alan Yorumu Guinness Rekoru’ artık EA’e ait.

EA ya da Electronic Arts, sık sık eleştiriliyor. Yaptıkları oyunların milyonlarca kullanıcıya hitap ettiğini göz önüne alırsak bu kadar eleştiri gayet normal. Bu eleştirilerden her firma nasibini alıyor. 

ABD’de oyun sektörünün en çok nefret edilen firması seçilmişliği de bulunan EA, Reddit tarihinde en çok eksi oy alan yorumla Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. Bu rekorda insanların Star Wars sevgisi de büyük rol oynadı. 

EA, Reddit’te Star Wars Battlefront 2 oyunu subreddittinde bir gönderiye yorum yapmıştı. Bu yorumda Star Wars hayranları, Darth Vader ve Luke Skywalker da dahil olmak üzere ikonik karakterleri açmak için yapmaları gerekeni öğrendiklerinde durumu hiç hoş karşılamadılar. 

star wars battlefront 2

Karakterleri açmak için lootbox adı verilen oyun içi sandıklardan alıp alıp açmak gerekiyordu. Böylece oyunu almak için 80 dolar verdikten sonra, ne kadar olduğu belirsiz bir miktar daha para ödeyerek en sevdiğiniz karakterlere kavuşabileceğiniz açıklanmıştı. Sonuç olarak bu yorum, 680 binden daha fazla olumsuz yorum aldı. Hatta açıklamaya da kutulardan istenilen karakterlerin çıkması için düzenli algoritma güncellemeleri yaptıklarını da eklemişlerdi. 

Star Wars evreninde bu kadar büyük rezaletler çok fazla çıkmaz, Jar Jar Binks oyuncaklarına yapılan yatırım bile böyle bir tepki çekmemişti. Serinin hayranları EA’e adeta ateş püskürdü. Oyun, ticari anlamdaki hamleleriyle konuşulduğu kadar büyük sansasyon yaratamamıştı. 

Kaynak : https://www.fastcompany.com/90401254/ea-gets-a-guinness-world-record-for-the-most-downvoted-comment-in-reddit-history
115
17
6
5
2
Emoji İle Tepki Ver
115
17
6
5
2