eBay ve Paypal Yollarını Ayırdı

0
0
0
0
0
eBay ve Paypal Yollarını Ayırdı
eBay tarafından yapılan açıklamaya göre şirketin yan kuruluşu olan PayPal ile yolların ayrılmasına karar verildi. Şirketin yine bünyesinde çalışacak olan PayPal, farklı bir şirketmiş gibi hareket edecek.
eBay tarafından yapılan açıklamaya göre şirketin yan kuruluşu olan PayPal ile yolların ayrılmasına karar verildi. Şirketin yine bünyesinde çalışacak olan PayPal, farklı bir şirketmiş gibi hareket edecek.
 
Şirket içerisinde uzunca bir süredir tartışmaların olduğu biliniyordu. Alınan bu kararın ise 2015 yılında gerçekleşmesi bekleniyor.
 

 CEO John Donahoe duyurdu

Ayrılma kararını ise eBay’in CEO’su John Donahoe duyurdu. PayPal’in başına American Express’in CEO’su Dan Schulman getirildi. Şimdilik şirkette başkanlık görevini yerine getirecek olan Schulman, 2015’te ayrılık gerçekleştiğinde PayPal’in CEO’su olacak.
 
PayPal’de şu anda 152 milyon kayıtlı hesap var. Geçtiğimiz bir yıl içerisinde gelirlerini yüzde 19 oranında arttıran şirketin değeri 7,2 milyar dolara yükseldi. eBay, Paypal’i 2002 yılında 1,5 milyar dolar karşılığında bünyesine katmıştı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0