• Anasayfa
  • Uzay
  • Elon Musk'ın Arabası %6 İhtimalle Bir Gün Dünya'ya Çarpacak

Elon Musk'ın Arabası %6 İhtimalle Bir Gün Dünya'ya Çarpacak

50
8
7
4
3
SpaceX projesi kapsamında geçtiğimiz ayı oldukça heyecanlı günlerle geçirmemizi sağlayan Elon Musk'ın Tesla'sı bir gün Dünya'ya çarpabilir.

Geçtiğimiz ay uzaya fırlatılan ve sorunsuz bir kalkış yapması oranı %50 olarak belirtilen, buna karşın sadece üçüncü itici roketini sağlam bir biçimde indirmeyi başaramayarak neredeyse kusursuza yakın bir biçimde görevini tamamlayan Tesla'sı, belki de milyonlarca yıl daha uzay boşluğunda serüvenine devam etmesi bekleniyor.

Mars yörüngesine olan yolculuğunu hedefini ıskalayacak şekilde sürdürecek olan Tesla, çok düşük bir ihtimal de olsa, %6 ihtimalle önümüzdeki 2 milyon yıl içerisinde Dünya'ya, %2.5 ihtimalle de Venüs'e toslayabilir. Aracın Dünya'ya olan ilk yakın geçişinin 2091 yılında olması beklenirken, bundan sonraki süreçte 3 milyon yıldan sonra ise Tesla'nın Dünya'ya çarpma ihtimali %10'a çıkacak.

Bilim insanlarının araştırmasına göre Tesla Roadster'ın onlarca milyon yıllık süreç içerisinde herhangi bir gezegene çarpma ihtimalini ise %50 olarak belirlemişler. Önümüzdeki yüz yıl içerisinde ölümsüzlük keşfedilmezse, şu an yaşayan kimse aracın akıbeti hakkında büyük ihtimalle hiçbir bilgiye sahip olmayacak. Zaten birçoğumuz için de bu heyecanı yaşamak oldukça yeterliydi. Bakalım Tesla Roadster'dan daha ne tür ilginç bilgiler gelecek?

50
8
7
4
3
Emoji İle Tepki Ver
50
8
7
4
3