Elon Musk, Ne Zaman Twitter CEO'luğunu Bırakacağını Açıkladı

5
1
0
0
0
Elon Musk, Ne Zaman Twitter CEO'luğunu Bırakacağını Açıkladı
Elon Musk, yeni Twitter CEO'sunun yıl sonuna doğru gelebileceğini açıkladı. Milyarder iş insanı ayrıca, yeni bir isim için şirketin daha sağlıklı bir hâle gelmesi gerektiğini ifade etti.

Geçtiğimiz aylarda Twitter’ı satın alan Elon Musk, platformda yaptıklarıyla gündemden düşmüyordu. Buna ek olarak ünlü milyarder, yaptığı açıklamalarda CEO pozisyonu için yeni bir isim arayışında olduğunu ifade ediyordu. Hatta Musk, birkaç ay önce “işi alacak aptal birini bulur bulmaz” istifa edeceğini bile söylemişti.

Twitter’ın yeni CEO’su konusunda bugün ise önemli bir gelişme yaşandı. Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenen Dünya Hükümet Zirvesi’ne katılan Musk, 2023’ün sonlarına doğru Twitter’ı yönetecek başka birini bulacağını belirtti. 51 yaşındaki iş insanı, bunun için platformun istikrarlı olması gerektiğine de vurgu yaptı.

Yeni CEO, Twitter finansal olarak sağlıklı bir konuma geldiğinde gelecek

Musk açıklamalarında, “Bu organizasyonu istikrarlı hâle getirmem, finansal olarak sağlıklı bir konumda olduğundan ve ürün yol haritasının açıkça oluşturulduğundan emin olmam gerekiyor” ifadelerini kullanırken yeni bir CEO için de bu yılın sonlarını işaret etti. Musk, yıl sonunda şirketin istediği gibi istikrarlı bir hâle gelmesini beklediğini de ekledi.

Musk, başa geçtiğinden beri Twitter’da masraf azaltmaya yönelik hamleler yapıyordu. Birçok çalışan işten çıkarılması ve ofis kiralarında ödenmemesi bu hamlelerden yalnızca birkaçıydı. Öte yandan Musk’ın Twitter’a dahil olması, Tesla’yı da etkilemişti. Öyle ki geçen yıl elektrikli otomobil üreticisinin hisselerinde milyarlarca dolarlık kayıp yaşanmıştı. Bu sene ise elektrikli araçlara talebin tekrar artması ve yatırımcıların güveninin kazanmasının ardından hisseler %70 artış gösterdi.

Kaynak : https://www.bloomberg.com/news/articles/2023-02-15/musk-aims-to-replace-himself-as-twitter-ceo-toward-end-of-2023?#xj4y7vzkg
5
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
1
0
0
0