Epic Games, Fortnite Turnuvalarının İlk Sezonu İçin Bütçeyi 100 Milyon Dolar Olarak Açıkladı!

35
8
4
2
1
Popülaritesi her geçen gün iyiden iyiye artan ve artık tam anlamıyla bir fenomen haline gelen Fortnite, e-spor turnuvalarının ilk sezonu için bütçeyi 100 milyon dolar olarak açıkladı!

Epic Games, 2018-2019 sezonunda yapacağı turnuvalar için merakla beklenen ödül toplamını sonunda açıkladı. Buna göre toplam dağıtılacak ödül miktarı, 100 milyon dolar olacak. E-spor turnuvaları tarihinin en büyük ödül havuzu olma ünvanını kazanacak bu miktar, önceki rekortmen olan "The International 2017 (DOTA)"'yi tam 4'e katlayacak.

Blog postu aracılığıyla yapılan açıklamada Epic Games, e-spor turnuvalarına farklı bir bakış açısı getireceklerine ve de oyunu oynamanın/izlemenin keyfini ön plana çıkaracaklarına değindi. 

Turnuvanın yapısı gibi pek çok diğer bilgi ise önümüzdeki haftalarda duyurulacak, bu süreç esnasında da tüm oyunculara pratik yapmaları yönünde bir çağrı yapıldı. Bu büyük ödül havuzu daha da fazla oyuncuyu çeker mi bilinmez, fakat ünlü Twitch yayıncısı Shroud'un duyuruyu alıntılayarak gönderdiği bu tweet'i, sanki bunun bir işaretçisi gibi.

Kaynak : https://www.pcgamer.com/epic-to-provide-dollar100-million-prize-pool-for-first-year-of-fortnite-esports-tournaments/
35
8
4
2
1
Emoji İle Tepki Ver
35
8
4
2
1