• Epic Games Store'da Bir Oyun Daha Ücretsiz Olacak

Epic Games Store'da Önümüzdeki Hafta The Messenger Ücretsiz Olacak

13
3
2
1
0
Epic Games Store, ücretsiz olarak verdiği oyunlara bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Bu sefer ücretsiz olarak vermeyi planladıkları oyun ise Quebec yapımı olan The Messenger olacak.

Epic Games, son zamanlarda ücretsiz olarak dağıttığı oyunlarla ön plana çıkıyor. Daha iki gün önce toplam değeri 51,5 TL olan iki tane oyunu ücretsiz olarak dağıtmıştı. Bu oyunlar ise Nuclear Throne ve Ruiner olmuştu. Şimdi ise bu oyunlara bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Epic Games, Kanada yapımı bir indie oyun olan ve Quebec tarafından yapılan The Messenger adlı oyunu ücretsiz olarak dağıtacağını duyurdu. 

The Messenger, Epic Games Store'da 14 Kasım ve 21 Kasım arasında ücretsiz olarak dağıtılacak. Son zamanlarda daha da artış gösteren Epic Games tarafından dağıtılan ücretsiz oyunlar, oyuncuları Epic Games Store kullanmaya çeken önemli etmenlerden birisi. Daha önceden Steam tarafından sıklıkla karşımıza çıkan bu stratejiyi şimdi ise Epic Games kullanıyor. Daha çok kullanıcıyı kendi platformlarına çekme amaçlarında başarılı olacaklarmış gibi de gözüküyor.

The Messenger:

The Messenger

Quebec City merkezli bağımsız bir geliştirici olan Sabotage Studio'nun ilk oyunlarından biri olan The Messenger'ın hikayesinde, köyünü kurtarmak umuduyla dışarda yer alan lanetli dünyayı dolaşan bir ninjanın maceraları anlatılıyor. "Metroidvania" yana kaydırmalı aksiyon platformunun en önemli oyunlarından biri olan Ninja Gaiden serisinden büyük bir ilham alınarak tasarlanan oyunun en dikkat çekici özelliği ise bu değil. Oyunun en etkileyici yanı, geçmiş ve gelecek arasında zaman yolculuğu yapabilen bir karaktere sahip olması ve bu geçişler sırasında klasik 8 bit ve 16 bit görseller arasındaki estetik geçişler olarak karşımıza çıkıyor.

The Messenger, 2018 yılının Ağustos ayında PC ve Nintendo Switch platformlarına giriş yaptı. Bu yılın Mart ayında ise PS4 platformunda yerini aldı. The Game Awards'da değerlendirilen oyun, Metacritic ve “Best Debut Indie Game” alanlarında değerlendirilerek toplamda 86 puan almayı başardı. 

Kaynak : https://mobilesyrup.com/2019/11/08/epic-games-store-the-messenger-free/
13
3
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
13
3
2
1
0