• Anasayfa
  • Sinema
  • Erler Film, 60 Yıllık Arşivini YouTube’da Yayınlayacak!

Erler Film, 60 Yıllık Arşivini YouTube’da Yayınlayacak!

0
0
0
0
0
Erler Film, 60 Yıllık Arşivini YouTube’da Yayınlayacak!
Usta yönetmen ve yapımcı Türker İnanoğlu, kurucusu olduğu Erler Film’in 60 yıllık arşivini YouTube’da yayınlayacağını açıkladı.

Yeşilçam’ın unutulmaz filmlerinin yapımcılığını üstlenen Erler Film, 60 yıllık tüm arşivini internet ortamına dökecek. Konuyla ilgili bir açıklama yapan kurumun yapımcısı Türker İnanoğlu, 60 yıldır bu işi yaptığını ve tüm birikimlerinin izlenmesini istediğini belirterek "Arşivler hep ölümden sonra açılır. Ben arşivimi ölmeden önce açmak istedim. Amacım tamamen, ölmeden önce dünya gözüyle seyircilerin arşivimizi gördüğünü, mutlu olduğunu görmek ve hissetmek" açıklamasında bulundu.

İnternete yükleyecekleri 205 film ile 4 bin 264 bölüm televizyon dizisi, müzik ve eğlence programlarından oluşan arşivin Erler Film’e pek bir katkısının olmayacağını söyleyen İnanoğlu, en büyük faydayı Türker İnanoğlu Vakfı’nın göreceğini söyledi.

Erler Film Türker İnanoğlu ismiyle açılan YouTube kanalına ilk olarak Hadi Çaman ve Füsun Erbulak'ın rol aldığı "Üçlü İlişki" isimli oyun ile Gülşen Bubikoğlu ve Müjdat Gezen'in yer aldığı 1981 yapımı "Gırgıriye" filmleri ekledi. 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0