• Anasayfa
  • Mobil
  • Dünyanın İlk Esrar Satış Uygulaması App Store'da Yayınlandı

Dünyanın İlk Esrar Satış Uygulaması App Store'da Yayınlandı

79
34
33
16
1
Apple, kontrollü maddelerin aşırı kullanımını teşvik eden uygulamaların yasaklanmasını sağlayan politikasını 7 Haziran'da rafa kaldırdı. Bunun üzerine dünyanın ilk esrar satış uygulaması App Store'daki yerini aldı.

Apple, App Store için "kontrollü maddelerin aşırı veya uygunsuz kullanımlarını teşvik eden uygulamalarla" birlikte esrar satışı yapan uygulamaları da yasaklayan kuralını 7 Haziran itibarıyla kaldırmıştı. Yasağın kaldırılmasının ardından esrar ve cannabidiol ürünlerin uygulama içinde satışının önü açılmış oldu ancak bu durum, esrar satışının yasal olduğu yerlerde geçerli; yani bu tür uygulamalar Türkiye’de yayınlanamayacak.

Apple’ın 7 Haziran'da aldığı bu kararı fırsat bilen geliştiriciler hemen kolları sıvadı ve ortaya, App Store’un ilk marijuana satış uygulaması çıktı. Eaze adlı uygulamanın CEO’su Rogelio Choy, esrar pazarının deneyimlediği ilerlemeye dair mutluluğunu şu sözleriyle ifade etti:

Uygulama sayesinde pazarın büyüyeceğine inanılıyor

"Eaze, yasal esrar alışverişini daha erişilebilir hale getirmek için her zaman teknolojideki en son gelişmeleri kullanmıştır. Bunun şirketimiz ve sektör için ne kadar önemli olduğunu kelimelerle ifade edemem. App Store’da, iki milyon kayıtlı müşterimizin yasal olarak tüketmesini daha da kolaylaştıran, tam işlevli ilk esrar dağıtım uygulamasını piyasaya sürmek son derece memnuniyet verici.

Apple’dan sonra Google’ın da böyle bir adım atması bekleniyor zira şirket, Google Play Store’da yayınlanan uygulamalar konusunda Apple’a kıyasla daha az kısıtlama uyguluyor. 

Kaynak : https://www.phonearena.com/news/first-marijuana-cannabis-cbd-delivery-app-apple-changes-policy-app-store_id133486
79
34
33
16
1
Emoji İle Tepki Ver
79
34
33
16
1