Evinizi Akıllandıracak Birbirinden İlginç 7 Teknolojik Ürün

0
0
0
0
0
Günümüzde artan akıllı ev sistemleri noktasında hem hesaplı hem de birçok işinizi kolaylaştıracak 7 ürünü sıralıyoruz.

Teknoloji dünyasının en farklı markası olarak dikkat çeken Xiaomi, bu sefer de akıllı ev sistemleri noktasında birbirinden ilginç ve aynı zamanda hesaplı ürünleri ile dikkat çekiyor. Biz de sizler için 6 farklı ürün ve 1 kontrol merkezini sizlere sunarak piyasadaki akıllı ev teknolojilerinden çok daha uygun fiyata evinizi akıllandıracak teknolojileri listeliyoruz.

1- Xiaomi Mi Smart Home Merkezi Kontrol Ünitesi

Eğer evinizi akıllı ev dediğimiz konsepte çevirmek istiyorsanız her şeyi kontrol eden bir üniteye ihtiyacınız olacak. Bu sebeple aşağıda belirteceğimiz 6 ürünü bu merkezi sisteme bağlamanız gerekecek. Tüm ürünleri tek bir yerden kontrol etmenin rahatlığını sunan Xiaomi Mi Smart Home, aşağıdaki bağlantılarda bulunan Android ve iOS uygulamarı ile telefondan tüm akıllı ev ürünlerinizi kontrol etmenizi sağlayacak.

2- Xiaomi Mi Smart Home Akıllı Hareket Sensörü


Eğer bir bebeğiniz, evcil hayvanınız varsa, ya da en basitinden evinizde farklı bir güvenlik sistemi olmasını istiyorsanız bu akıllı hareket sensörü işinize oldukça yarayacak. Konumlandırdığınız noktadaki tüm hareketleri telefonunuza bildiren bu sensör sayesinde evinizde siz yokken sinek uçsa haberiniz olacak.

3- Xiaomi Mi Smart Home Akıllı Kapı/Pencere Sensörü

Günümüzdeki birçok alarm sistemi yüksek fiyatlara satılıyor. Ancak bu oldukça uygun fiyatıyla dikkat çeken sensör sayesinde siz evde değilken sensörü yerleştirdiğiniz pencere ve kapıların kaç kere ve ne zaman kapanıp açıldığını anlık olarak takip edebilirsiniz. Ya da aşağıda bahsedeceğimiz Yeelight ampul ile ortak çalışmasını sağlayarak kapıyı açtığınızda otomatik olarak ışıkların yanmasını da sağlayabilirsiniz.

4- Xiaomi Mi Smart Home Akıllı Sıcaklık ve Nem Sensörü

Yine eğer bir bebek sahibi iseniz siz uzaktayken evinizin anlık olarak sıcaklığını bu sensör ile kontrol edebilir, gerekli durumlarda çocuğunuzu emanet ettiğiniz kişiye sıcaklığı istediğiniz dereceye getirmesini sağlayabilirsiniz. En kötü varsayım olarak olası yangın vb durumlarda ise sıcaklık farkından anlayarak hızlıca duruma müdahale edebilmenizi sağlayan Xiaomi Smart Home ürünü olan bu sensör, acil durumlarda hayat kurtaracak gibi görünüyor.

5- Xiaomi Mi Smart Home Akıllı Kontrol Anahtarı

Her ne kadar elinizdeki telefon ile bu bahsedilen tüm ürünleri kontrol edebilecek olsanız dahi, her üründe olduğu gibi bir kumanda durumu vardır. İşte tam olarak bunu sağlayan bu kontrol anahtarına sahip olduğunuz Mi Smart Home ürünlerinin çalışma şeklinde göre atama yapabilirsiniz. Örneğin; bu anahtarı yatağınızın yanına koyarak ışıkları yerinizden hiç kalkmadan kapatabilir, kapı zili olarak kullanarak evinize siz yokken gelen giden oldu mu kontrol edebilirsiniz.

6- Xiaomi Yeelight E27 Akıllı LED Ampul

Sadece beyaz ışık verme dezavantajına sahip olmasına rağmen Mi Smart Home’a entegre edilebilen bu ışık ile dilerseniz direkt kendi uygulaması üzerinden, dilerseniz de smart home üzerinden kullanabilirsiniz. Örneğin akıllı sensör ile beraber kullanarak siz geçerken otomatik ışık yanmasını sağlar, ya da kontrol anahtarı üzerinden açılıp kapanmasını sağlayabilirsiniz.

7- Xiaomi Mi Akıllı LED Masa Lambası

Masa lambasının da akıllısı olur mu? demeyin. Dilediğiniz derecede parlaklık ayarını, ya da açılıp kapanmasını bizzat telefonunuzdan yapabildiğiniz bu masa lambası okuma ve PC moduna da sahip. Yani siz bilgisayar başında iken ya da sadece kitap okuyorken kendini ona göre ayarlayarak size en uygun ışığı sunabiliyor.

Son olarak bu listemizdeki son iki ürün dışındaki tüm akıllı ev sistemine dahil ürünleri kullanmak için ilk sırada bahsedilen kontrol ünitesine sahip olmanız gerektiğini unutmayın. Tüm bu ürünlerin toplamında bile klasik akıllı ev sistemlerinden daha uygun fiyata bulabileceğiniz Xiaomi Mi Smart Home ürünlerini de buradaki bağlantıdan ulaşabilir, diğer akıllı ev teknolojilerine de göz atabilirsiniz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0