• Anasayfa
  • Mobil
  • Facebook, Messenger’a Uygulama Kilidi Getiriyor

Facebook, Messenger’a Uygulama Kilidi Getiriyor

11
3
2
1
1
Dünyanın en büyük sosyal medya şirketi olan Facebook, Messenger uygulamasında gizliliği artıracak yeni özellikler geliştiriyor. Bunlar arasında uygulama kilidi ve yeni gizlilik ayarları var.

Son yıllarda gizlilik skandalı dendiğinde akla gelen ilk firmalardan biri olan Facebook, bu imajı üzerinden atmak için oldukça yoğun bir çaba sarf ediyor. Bu amaçla yapılan çalışmaların meyveleri de yavaş yavaş görülüyor.

Firmanın blogunda yapılan bir açıklamayla Facebook Messenger’ın yeni gizlilik özellikleri tanıtıldı. Artık uygulama kilidi ve yeni gizlilik ayarlarıyla bilgilerimizi daha iyi koruyabileceğiz.

Messenger Uygulama Kilidi ve Gizlilik Ayarları

facebook

Uygulama Kilidi sayesinde Messenger’ınıza bir güvenlik katmanı daha ekleyebiliyorsunuz. Böylece başkalarının mesajlarınıza erişimi daha da zor hale gelmiş oluyor. Bu isteğe bağlı özellik sayesinde birileri telefonunuzu ödünç alıp mesajlarınızı karıştıramıyor.

Bu özellik telefonunuzda yer alan güvenlik sistemlerini kullanabiliyor. Yani parmak izinizi ya da yüz tanımayı Messenger uygulamasının kilidini açmak için geçerli yöntem olarak seçebiliyorsunuz. Şu anda iPhone ve iPad’de kullanılabilen özellik önümüzdeki aylarda Android’e de gelecek. 

Messenger uygulama kilidi nasıl aktifleştirilir?

facebook

Öncelikle özelliği şu anda Apple cihazlar dışında kullanmanın mümkün olmadığını hatırlatmak gerekiyor. Yenilenen Gizlilik bölümüne girdiğinizde ayarlar ve özelliklere kolaylıkla erişebiliyorsunuz. Bu ekranda Uygulama Kilidi de yer alıyor. Yani yapmanız gereken şey yalnızca iki dokunuş. 

Öte yandan Facebook’tan gelen açıklamaya göre yeni geliştirilecek olan güvenlik önlemleri ve gizlilik seçenekleri de ileride bu sekme altında yer alacak. Benzer özellikler yakın zamanda Android cihazlara da eklenecek. Gizlilik ayarlarını tek merkezden yapmak mümkün olacak.

Facebook ayrıca kullanıcılarının en çok istediği şeyler arasında gelen kutuları ve aramalar üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanın yer aldığını ifade etti. Bu amaçla da kimlerin doğrudan erişim kurabileceğine, dosya gönderebileceğine ve kimlerin arayıp arayamayacağına dair yeni kontroller üzerinde çalıştıklarını açıkladı. WhatsApp ve Instagram’daki görüntü buzlama benzeri özelliklerin de Messenger’a geleceği ifade edildi. 

Kaynak : https://about.fb.com/news/2020/07/messenger-app-lock-and-privacy-settings/
11
3
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
11
3
2
1
1