• Anasayfa
  • Oyun
  • Facebook Minecraft İçin Bir Sanal Asistan Üzerinde Çalışıyor

Facebook, Minecraft İçin Bir Sanal Asistan Üzerinde Çalışıyor

48
10
9
2
2
Son dönemlerde PewDiePie ile birlikte popülaritesine tekrar kavuşan Minecraft, bir sanal asistana sahip olacak. Sosyal medya devi Facebook bu sanal asistanı şu anda geliştiriyor.

Facebook, popüler sandbox oyunu Minecraft için sanal bir asistan geliştiriyor. Bu atılımla birlikte sosyal medya devi, yapay zekânın çoklu işlemdeki eksikliklerini gidermeyi planlıyor. Facebook’un araştırma ekibinin geliştirdiği Minecraft sanal asistanı, insanlarla etkileşime geçebilecek ve oyuncunun isteğini yerine getirebilecek.

Bu sayede de yapay zekânın çoklu işlem yeteneğini geliştirebilmesi için uygun bir zemin sağlanmış olacak zira oyunun aylık aktif 91 milyon oyuncusu var. Facebook araştırma ekibinden Arthur Szlam, durumu “Oyuncuların bu oyunda yapabileceği şeyler neredeyse sınırsız. RAM’inizin yettiği kadar haritaya blok sığdırabiliyorsunuz” şeklinde ifade ediyor.

minecraft sanal asistan

Eğer bu sanal asistan ilginizi çektiyse sizler için iyi bir haberimiz var: Araştırmacılar bu sanal asistanın buradan indirebileceğiniz erken bir sürümünü yayınladı. Nasıl kullanılabileceği de sayfanın alt kısımlarında anlatılıyor.

Bu asistanın, dünya çapındaki oyuncuların Minecraft’tan daha fazla verim almasını sağlama potansiyeli bir hayli yüksek gibi görünüyor. Bu yeni sanal asistan hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın :)

Kaynak : https://beebom.com/facebook-ai-assistant-minecraft/
48
10
9
2
2
Emoji İle Tepki Ver
48
10
9
2
2