Facebook, Snapchat'in Özelliklerini Araklamaya Devam Ediyor!

0
0
0
0
0
Sosyal ağ devi Facebook, son günlerin en çok kullanılan sosyal ağı Snapchat'teki özellikleri kopyalamayı hız kesmeden sürdürüyor.

Dünyanın en büyük şirketleri arasına girmeyi başaran ve teknoloji alanının en güçlü şirketlerinden Facebook, Instagram ve WhatsApp'tan sonra özellikle gençlerin yoğun olarak kullandığı sosyal ağ olan Snapchat'i de bünyesine katmak istemiş ancak Snapchat'i satın almayı bir türlü başaramamıştı.

Snapchat'i satın alamaması üzerine Snapchat'in ana konseptini oluşturan hikayeler özelliğini direkt olarak Instagram platformuna benzer bir şekilde getiren Facebook, çeşitli özelliklerden sonra halen daha Snapchat'in özelliklerini kendi platformlarına uyarlamaya devam ediyor.

Facebook'a yeni filtreler ve efektler eklendi

Geçtiğimiz aylarda yüz değiştirme odaklı eğlence uygulaması MSQRD'yi bünyesine katan Facebook, Snapchat platformundaki efekt ve filtrelere benzer özellikleri, kendi bünyesindeki MSQRD'nin teknolojisini kullanarak Facebook'a uyarladı. Aynı zamanda popüler fotoğraf düzenleme uygulaması Prisma'yı da andıran özellikler Facebook'un yeni kamera güncellemesinde yok değil.

Mobildeki Facebook kullanıcıları klasik uygulamayı kullanırken uygulamayı sağa kaydırdığında Facebook uygulaması içine entegre edilen yeni kamera uygulamasını açabilecek ve buradaki gelişmiş efekt - filtrelerle başarılı fotoğraflar elde edebilecek. Ancak güncelleme henüz tüm ülkeler yayınlanmış değil, ilk olarak İrlanda'da yayınlanan güncellemenin hızla diğer ülkelere de verilmesi bekleniyor.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0