• Anasayfa
  • İnternet
  • Facebook’tan Adblock’a Anında Cevap: Engelleyicinizi Engelleyecek Bir Engeli Devreye Alıyoruz

Facebook’tan Adblock’a Anında Cevap: Engelleyicinizi Engelleyecek Bir Engeli Devreye Alıyoruz

0
0
0
0
0
Adblock’un, Facebook’un reklam engelleyici sınırlamasını aştığını açıklamasının ardından Facebook’tan karşı cevap gecikmedi.

Reklam engelleyici yazılımlara karşı büyük bir savaş başlatan Facebook’un gündemindeki ilk sırayı elbette Adblock oluşturuyordu. Milyonlarca kişinin kullandığı reklam engelleyici yazılım şirketi ise Facebook’un aldığı önlemi aşmayı başardığını duyurmuş ve kullanıcılarının Facebook’u reklamsız olarak kullanmaya devam edebileceklerini belirtmişti. Bunun keyfini birkaç saat sürdürebilen Adblock’a Facebook’un cevabı gecikmedi ve şirket tarafından “engelleyicinizi engelleyecek bir engeli devreye alıyoruz” açıklaması yapıldı. Böyle söyleyince biraz kafanız karışmış olabilir, şu şekilde belirteyim: Facebook, bugün yayınlayacağı yeni bir güncellemeyle Adblock Plus’ı masaüstünde tekrar devre dışı bırakmaya başlayacak.

Bu tarz reklam engelleyici yazılımları kullanıcılar açısından yararlı bulmadıklarını belirten Facebook, zaten ne tarz reklamlar görmek istediklerine dair seçimi kullanıcılara bıraktıklarını söylüyor. Biz de merakla Facebook'un yayınlayacağı güncellemeyi ve sonucunu bekliyoruz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0