• Anasayfa
  • İnternet
  • Facebook’un Güneş Enerjili Drone’u Dünyaya Ücretsiz İnternet Dağıtacak

Facebook’un Güneş Enerjili Drone’u Dünyaya Ücretsiz İnternet Dağıtacak

2
0
0
0
0
Facebook, dünyanın en ücra noktalarına internet eriştirmeyi amaçladığı güneş enerjisiyle çalışan drone’unun testlerini başarıyla tamamladı.

Teknoloji dünyasının en gözde şirketlerinden biri olan Facebook’un sadece bir sosyal ağ olmakla kalmayıp birçok alanda faaliyet gösterdiğini hepimiz biliyoruz. Ayrıca Facebook sadece ticari amaçlarla değil, sosyal amaçlarla da teknoloji dünyasına pek çok katkı sağlıyor.

Dünyadaki her bireyin internete erişmesinin temel hak olduğunu düşünen Facebook, internetin erişemediği noktalara internet hizmeti götürmek için çeşitli projelerini sürdürüyor. Facebook’un bu projeler arasında en dikkat çekeni ise güneş enerjisiyle çalışan Aquila isimli drone’u oldu.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg bir süre önce bu drone projesinden bahsetmişti. Herkesi heyecanlandıran bu fikir bazı insanlar için gerçek dışı gelse de Facebook güneş enerjisiyle çalışan Aquila’nın testlerinin başarıyla tamamlandığını açıkladı.

Üzerinde halen daha geliştirmelere devam edilen drone minimum 3 ay boyunca havada kalarak internetin erişemediği noktalara internet hizmeti götürmeyi amaçlıyor.

2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0