Facebook, Yorumların Sıralanacağı Yeni Bir Güncelleme Gerçekleştirdi

8
2
0
0
0
Facebook, daha anlamlı yorumları kullanıcıya göstermek için yorumlarla ilgili yeni bir güncelleme gerçekleştirdi. Buna göre bazı yorumlar, daha belirgin olarak kullanıcıya gösterilecek.

Herkese açık yayınlarda yapılan konuşmaları daha anlamlı kılmak amacıyla Facebook, kullanıcılara en alakalı olanları göstermek için yorumları sıralayacak bir güncelleme yaptı.

Facebook, herkese açık yayınlardaki yorumları bazı kriterlere göre daha belirgin gösterecek. Yorumlarda sayfadan veya orijinal gönderiyi atan kişiden ya da gönderiyi paylaşan kişinin arkadaşlarından bir etkileşim olduğunda bunlar daha ön plana çıkacak.

Facebook'un ürün müdürü Justine Shen, cuma günü yaptığı açıklamada “Diğer işaretleri de dikkate almaya devam edeceğiz. Böylece yorumlar, asıl gönderiyi yapan kişiden veya arkadaşlarından olsa bile düşük kaliteli yorumları belirgin bir şekilde göstermeyeceğiz.” dedi. Kullanıcılar, gönderilerindeki yorumları gizleyerek, silerek veya birbirine etiketleyerek düzenleyebilirler.

Sayfalar ve çok fazla takipçisi olan insanlar için sıralama varsayılan olarak açık olacak ancak sayfalar ve çok fazla takipçisi olan kullanıcılar yorum sıralamasını kapatmayı seçebilir.

Genelde daha az yorum olduğundan fazla takipçisi olmayan kişiler için yorum sıralaması otomatik olarak açılmayacak ancak herhangi bir kişi ayarlarına giderek yorum sıralamasını etkinleştirebilir.

Facebook’tan yapılan açıklamada “Bilginin bütünlüğünü ele almak ve insanların gördüğü yorumların kalitesini iyileştirmek için diğer işaretleri de dikkate alıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Kaynak : https://beebom.com/facebook-rank-comments-conversations/
8
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
2
0
0
0