1
1
0
0
0
"Bıktım artık bu Facebook'tan keşke hiç bulaşmasaydım" diyenler genelde hesaplarını dondurur ve bir süre sonra geri dönerler. Peki Facebook hesabı geri dönüşü olmayacak şekilde nasıl silinir?
"Bıktım artık bu Facebook'tan keşke hiç bulaşmasaydım!" Diyenler genelde hesaplarını dondurur ve bir süre sonra geri dönerler. Peki Facebook hesabı geri dönüşü olmayacak şekilde nasıl silinir?

Söylediğim gibi bu işlemin geri dönüşü yok. Ondan sonra bana ağlamayın, "ya ben Berk'e trip atıcam diye kapattım Face'i ama barıştık" demeyin bana. Dediğim gibi dondurma işlemi değil bu, silme işlemi.
 

 Başlamadan Önce Facebook Bilgilerinizi Yedekleyin


Fotoğraflarınızı, iletişim bilgilerinizi yedekleyerek başlamak herkes için iyi olacakç Olası bir pişmanlıktan sonra bu verileri arayabilirsiniz. Bu yüzden "genel hesap ayarları" bölümünde en altta "facebook verilerinin kopyasını indir" seçeneğine tıklayarak bilgilerinizi indirebilirsiniz. Ne olur ne olmaz siz ilk önce bunu yapın. Bulunsun.
 

 Uygulamaları Kontrol Edin


Genelde üyelik işlemleri için üşendiğimiz uygulamalara her zaman Facebook üzerinden bağlanarak giriş yapıyoruz. Bu uygulamaların tam listesini görmek için "ayarlar" kısmından "uygulamalar" seçeneğine gelin. Instagram vb gibi günlük hayatta kullanacağınız ama sadece Facebook ile giriş yaptığınız uygulama yöntemlerinizi değiştirmeniz gerekebilir zira Facebook'u silince o uygulamalara giriş yapamazsınız.


 

  Uygulamaları Silin


Sıra uygulamaları tamamen kaldırmaya geldi. Bütün uygulamaların yanında bulunan "çarpı işareti" ile bu işlemi yaptıktan sonra sağ üstte bulunan "Facebook'ta ve diğer yerlerde uygulamaları, eklentileri, oyunları ve internet sitelerini kullan" ifadesinin yanındaki "düzenle" seçeneğine tıklayarak da "platformu kapatın". 
 

 Geçmişi Temizleyin


Geldik en çok uğraştıracak kısıma. Facebook hesabınızı sildiğiniz zaman, etiketleriniz, yorumlarınız ve beğenileriniz tamamen silinecek. Fakat Facebook'un reklam politikasında (ki biz bunu profilimizi açarken kabul ediyoruz) kullanıcı bilgileriniz silinse bile bu bilgilerinizin reklam politikaları doğrultusunda kullanılabileceği belirtiliyor. Bunu engellemek içinse üşenmeden "hareketler dökümü" kısmından tüm hareketleri ve beğenileri kaldırmak gerekiyor. (maaşla bu işi yapacak adam tutmanız gerekebilir çok uzun iş)
 

 Hesabınızı Artık Silebilirsiniz!


Bütün bu eziyeti çektikten sonra Facebook'un hesap silme sayfasına girin ve kullanıcı şifrenizi girip hesabınızı silin. Bu işlemden sonra 14 gün içerisinde Facebook'a herhangi bir giriş yapmamanız gerekiyor.

Dipnot: Hesabınızın silinmesi 1 aydan 3 aya kadar zaman alabilir.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0