• Anasayfa
  • İnternet
  • Aman Dikkat: Google.com’a Gireceğim Derken ɢoogle.com’a Girmeyin!

Aman Dikkat: Google.com’a Gireceğim Derken ɢoogle.com’a Girmeyin!

3
1
1
0
0
Dünyanın en popüler sitesi olan Google’ın adresi olan Google.com ya da google.com’a girerken yanlışlıkla ɢoogle.com’a girmeniz başınıza iş açabilir!

İnternette girdiğimiz sitelere sürekli dikkat etmek gerekli. Çünkü sizin farkında olmadan yapacağınız bir harf hatası, asıl girmek istediğiniz site yerine onun kopya sitesine girebilirsiniz. Bu durum da başınıza ciddi sorunlar açabilir.

Buna yeni bir örnek ise Google tarafından geldi. Ortaya çıkan ɢoogle.com adlı site, bildiğimiz Google.com ya da google.com değil. G şeklinde yazılan büyük harfin küçük boyutta yazıldığı bir unicode ile ayarlanmış olan ɢoogle.com, spam ve zararlı bir site olarak dikkat çekiyor.

Aslında ɢoogle.com’a girdiğinizde açılacak olan site yukarıda gördüğünüz gibi alakasız ve buram buram spam olan bir siteyi açıyor. Açıldığında klasik bir Google sayfası yerine bambaşka bir görünüme sahip olan ɢoogle.com’u ziyaret etmenizi kesinlikle önermiyoruz. 

Analitik değerlerinde secret.google.com adresini göstererek kendine yer bulan bu spam siteye “Acaba neymiş?” diye bakmanızı da önermiyoruz. Sonuç olarak sizin bilgisayarınıza herhangi bir şeyi yapabilir!

Bu noktada özellikle bilgisayar kullanımını bilmeyen büyüklerimizi ya da yeni başlayanları uyarmak önemli bir çözüm olabilir.

3
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
1
0
0