• Anasayfa
  • Sektörel
  • Enerji Üretimi ve Çevresel Etkileri Konferansı 18 Aralık’ta!

Enerji Üretimi ve Çevresel Etkileri Konferansı 18 Aralık’ta!

1
1
0
0
0
Fizikist Bilim Konuşmaları, 2016 yılının son etkinliği ile devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda düzenlenen “CERN ve Higgs Bozonu'nun 25 Asırlık Hikayesi”, “Dünya Dışı Akıllı Yaşam ve Karadelikler”, “Fiziğin Sağlık ile İlişkisi ve Kanser Fiziği”, “Uzay Çalışmalarında İlkler ve Türkiye”, "Sağlık Sektöründe 3 Boyutlu Yazıcılar" konulu konferanslara bir yenisi daha ekleniyor.

Enerji Üretimi ve Çevresel Etkileri

İnsanların ihtiyaçlarının karşılanmasında ve gelişmesinin sağlıklı olarak sürdürülmesinde gerekli olan enerji özellikle sanayi, konut ve ulaştırma gibi sektörlerde kullanılmaktadır.

Nüfus artışına, sanayinin gelişmesine paralel olarak kurulan büyük ölçekli enerji üretim ve çevrim sistemleri ekolojik dengeyi önemli ölçüde etkiledikleri gibi sınırlar ötesi etkileri de beraberinde getirmektedir. “Enerji Üretimi ve Çevresel Etkileri” konulu konferansta, enerjinin üretim biçimleri ve çevresel faktörlerini detaylı olarak inceleyeceğiz.

Doç. Dr. Erol Kam'ın ​konuşmacı olarak yer alacağı konferans, ​18 Aralık 2016 Pazar günü saat 15.30’da İstanbul, Kadıköy’de bulunan Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Etkinliğe katılım ise tamamen ücretsiz iken kontenjanlar ise sınırlı olduğunu da belirtelim.

Konferansa buradaki linkten kayıt olabilir, detaylı bilgi için buradaki bağlantıdan Fizikist'in sitesine göz atabilirsiniz.

1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0