Ford Mustang'in Üretimine Ara Verildi!

1
0
0
0
0
Eylül ayı satış rakamlarını dikkate alan Ford yetkilileri, yaşanan düşüşle birlikte en büyük rakibi Chevrolet Camaro'nun gerisinde kalan Mustang'in üretimine ara verdi.

Eylül ayında satış rakamlarında %32’lik bir düşüş yaşayan Ford Mustang, iki yıl aradan sonra ilk defa, rakibi Chevrolet Camaro’nun gerisinde kaldı. Satıştaki bu düdüşle başa çıkmanın yollarını arayan şirken, Michigan’da bulunan fabrikadaki üretimi, bir haftalığına durdurdu.

Bloomberg’in haberine göre; üretimine 10 Ekim tarihinde ara verilen Ford Mustang, 17 Ekim itibarıyla yeniden üretilmeye başlanacak. Ford Mustang’in yanısıra Lincon Continental’in de üretiminin yapıldığı Flat Rock Assembly Plant tesisinde, bu iki otomobilin üretiminde çalışan 3.702 çalışan ise, ücretlerini almaya devam edecekler.

Eylül ayında, Chevrolet markası 6.577 Camaro satarken, firmanın geçen sene aynı dönemde sattığı araç sayısı 5.246 idi. Mustang ise 6.429 satış sayısı ile bu yılın eylül ayında, az bir farkla da olsa Camaro’nun gerisinde kalmış durumda. Mustang en son, Ekim 2014’de Camaro’nun gerisinde kalmıştı. Camaro'nun bu zaferinde kuşkusuz en büyük rolü oynayan, başarılı yürütülen kampanya süreçleri oldu. Zira Chevrolet, sunduğu fırsatlarla Camaro’ya 3.409 dolarlık bir fiyat faydası sağlarken, Ford bu rakamı ancak 2.602 dolara çıkarabildi.

İçinde bulunduğumuz Ekim ayı itibarıyla yıllık satış adedi 87.258 olan Mustang, satışlarında şu an için geçen yıla göre %9 bir düşüş yaşamakta. Öte yandan geçen yıla göre %11.3’lük bir düşüşle şu anki satış adedi 54.535 olan Chevrolet Camaro ise, genel satış adetleri ve Pazar hacminde halen Ford’un gerisinde. 

Görünen o ki; Ford yetkilileri üretimlerini, aldıkları talep ile denk tutmak istiyorlar.  Ancak belli ki satış adetlerinde yaşanan bu düşüş, sadece firmaya özgü değil. Zira aynı düşüşü rakiplerinin de yaşadığı Mustang, halen kendi pazarında lider konumunda.

Kaynak : http://www.autoblog.com/2016/10/11/ford-mustang-chevy-camaro-september-sales/#slide-2946731
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0