• Anasayfa
  • Sosyal Medya
  • Fotoğraf Makinesini Otostop Çektiği Araçta Unutan Fenomen Ayşe Teyze, İzmir’de Bulundu

Fotoğraf Makinesini Otostop Çektiği Araçta Unutan Fenomen Ayşe Teyze, İzmir’de Bulundu

1
1
0
0
0
Ayder Yaylası’nda otostop çektiği araçta fotoğraf makinesini unutan Ayşe Kurucu’nun İzmir’de olduğu ortaya çıktı.

60’lı yaşlarında olmasına rağmen çoğu 20 yaşındaki gençlere oranla hayatı daha dolu yaşayan Ayşe Kurucu, Ayder Yaylası’nda ayağını burktuğu için otostop çekmeye karar vermiş. Bu sevimli teyzeyi araçlarına alanlar ise Tülin Tezel Öztemel ve Emre Öztemel çifti, arabadan inen Ayşe Kurucu’nun fotoğraf makinesini unuttuğunu görmüşler. İlk başta makinenin içinde ne olduğuna ‘etik olmayacaklarını’ düşünerek bakmak istemeyen çift, daha sonra dayanamayıp birkaç kareye bakmaya karar vermişler ve Ayşe Kurucu’nun bu fotoğrafları tek başına dünya turu yaptığı sırada çekildiğini fark etmişler. 

Öztemel çifti, daha sonra Ayşe Kurucu’yu bulmak için sosyal medyada adeta seferberlik ilan ettiler ve sonunda kendisinin İzmir’de olduğunu öğrendiler. Fotoğraf makinesiyle birlikte İzmir’e gelen çift, cihazı Ayşe Kurucu’ya verdiler ve bir de hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Tülin Tezel Öztemel, kişisel Facebook sayfasından Ayşe Kurucu hakkında şu paylaşımı yapmıştı: 

Başımıza öyle ilginç bir durum geldi ki. Tatlı bir teyze aracımıza bindi, onun hayır duasını aldık ve o da bize makinesini bıraktı. Çok insani bir durum bir kişinin eşyasını unutması aslında ama içinden böyle fotoğraflar çıkınca olayın seyri değişiyor tabii ki. Fakat bu durum şunu görmemi sağladı; insanlar iyi niyetini çoktan kaybetmiş. Her şey yalan, dolan diye düşünülüyor. Anlıyorum, sosyal medya burası ama orta yaşın üzerinde bir teyzenin seyahat etmeyi sevmesi neden bizi bu kadar şaşırtıyor ki? Neden zihnimiz hemen onun gerçek olmadığını, bunun bir düzen olduğunu düşünüyor ki? Bu yaşlarda bir ev kadını gezmeyi sevemez mi? Neden bu şaşkınlığımız? Bence asıl bu soruyu kendimize sormamız lazım. Bir insanı mutlu etmek güzel bir şey. Her gün bomba haberleri, ölüm haberleri aldığımız bu zamanda insanların mutlu anlarını fotoğraflayıp, ölümsüzleştirmeye çalışmaları en değerlisidir. O mutlu anların kaybolması da içimizi acıtır. Yalan yok. Biz de eşim Emre ile tanıştığımız ve birkaç dakika geçirdiğimiz, anılarını kaydettiği makinesini aracımızda unutan teyzeye ulaşmaya çalıştık. Bu sürede iyi niyetli insanlardan Allah razı olsun çok yardımcı oldular bize. Ancak diğer taraftan ne kadar da kötü niyetli insanlar var aramızda. Bu kadar halis niyetli bir amacı bile kötüye yorup hareket edenler. Biz Ayşe Teyzeye ulaştık çok şükür. Makinesini de kendisine ulaştıracağız inşallah. İyilik yapıp ona ulaşmamızı sağlayanlar her gün bomba ve ölüm haberlerinden sıyrılıp güzel şeyler görmenin ve bir iyiliğe yardım etmenin mutluluğunu yaşayacaklar. Onlara bir anı olacak, bize olduğu gibi. Ama kötülüğünden sıyrılamayanlar; bir mutluluk ışığını bile kendinize çok gördüğünüz bu dünya da o kötülüğünüz ile kalacaksınız. Sizin için üzülmekten başka bir şey gelmez elimizden.

1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0