• Anasayfa
  • Mobil
  • iOS 11'de Bulunan Açık, Fotoğraflarınızı Ortaya Döküyor

Fotoğraflarınızın Yetki Vermeden Başkaları Tarafından Görülmesini Sağlayan iOS 11 Açığı

8
4
1
1
0
Fotoğraflarınızın Yetki Vermeden Başkaları Tarafından Görülmesini Sağlayan iOS 11 Açığı
iOS 11'de basit ama son derece önemli bir açık keşfedildi. Açık yüzünden telefonunuzdaki fotoğraflar tamamen savunmasız kalıyor.

iPhone kullanıcıları yavaş yavaş eski işletim sistemlerini bırakarak en güncel işletim sistemine geçmeye devam ediyorlar. iOS 11’in artışı devam ederken, işletim sisteminin güncel sürümlerinde çok ciddi bir açık keşfedildi.

iOS 11.0.3 veya iOS 11.1 beta sürümünü çalıştıran kullanıcıların cihazdaki fotoğraflarına yalnızca birkaç basit adımla erişilebiliyor. YouTube kanalı iDeviceHelp tarafından keşfedilen bu açık, ünlülere yapılan fotoğraf hırsızlığını akıllara getirdi.

Bu açık neyse ki telefonun uzaktan ele geçirilmesiyle gerçekleşmiyor. Telefon kilit ekranındayken arkadaşınızdan habersiz fotoğrafları çalmanızı sağlıyor. Bunun için kendi telefonunuzla iki sefer arkadaşınızın telefonunu aramalısınız. İki aramayı da mesajlara gidecek şekilde reddetmeli ve videoda gösterilen adımları izleyerek telefonun galerisine ulaşmalısınız. Bu hatayı test etmek istiyorsanız aşağıdaki videoda yer alan adımları izlemenizi öneriyorum.

Apple, muhtemelen çok kısa sürede bunun önlemini alacaktır. Belki de şu anda bile almış olabilir, ancak böyle bir hata ile fotoğraflarınızın kötü niyetli kişilerin eline geçme ihtimali oldukça yüksek.

Kaynak : https://www.gsmarena.com/serious_ios_11_bug_allows_access_to_your_photos-news-27792.php
8
4
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
8
4
1
1
0