Funda Özkalyoncu “Kürk Mantolu Madonna” Kitabını Şarkıcı Madonna’nın Hayat Hikayesi Sandı

3
2
0
0
0
Funda Özkalyoncu “Kürk Mantolu Madonna” Kitabını Şarkıcı Madonna’nın Hayat Hikayesi Sandı
Gazeteci, radyocu ve sunucu olan Funda Özkalyoncu, kendi programında Kürk Mantolu Madonna kitabını Madonna’nın hayat hikayesi sanıp “okudum” diyince yer yerinden oynadı.

TV8’de hafta için her sabah yayınlanan Aramızda Kalmasın adlı programın sunucularından biri olan Funda Özkalyoncu, bu sabah yaptığı ağır gafla günün sosyal medya bombası oldu.

Türk Edebiyatı’nın en değerli yazarlarından biri olan Sabahattin Ali'nin 1943 yılında yayımlanan ve günümüzde de çok satanlar listesinden inmeyen romanı ‘Kürk Mantolu Madonna’ bildiğiniz gibi oldukça tutuluyor. Özellike Instagram’da kitabı okumayıp sadece Kürk Mantolu Madonna ve kahve ile fotoğraf çekenlerin de bulunduğu bu furyada TV8’deki Aramızda Kalmasın programında ele alınan konuya göre beyaz perdeye taşınacak olan bu filmde ana karakter olan Maria Puder’i Beren Saat’in canlandıracağını haberi değerlendiriliyordu.

Beren Saat’e Büyük Teklif” başlığı ile değerlendirilen bu haberde Funda Özkalyoncu kitabı okuduğunu iddia ederek koskoca Türk Edebiyatı’nın baş yapıtlarından birini şarkıcı Madonnanın hayatı sandı. Bir diğer sunucu Jess Molho’yu anında uyaran reji kitabın 1943’te yazıldığını uyarınca afallayan Özkalyoncu, biraz daha saçmalamaya devam edince ortalık karıştı.

Sosyal medyada ağır eleştiriler alan Funda Özkalyoncu’nun bu kritik gafı için verilen tepkilerden bazıları şöyle;

3
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
2
0
0
0