• Anasayfa
  • Oyun
  • E-Spor’a Galatasaray Atağı: Galatasaray Esports Resmen Kuruldu!

E-Spor’a Galatasaray Atağı: Galatasaray Esports Resmen Kuruldu!

0
0
0
0
0
E-Spor’a Galatasaray Atağı: Galatasaray Esports Resmen Kuruldu!
İlk olarak Beşiktaş’ın katıldığı E-Spor dünyasına kısa bir süre önce eklenen Fenerbahçe’nin ardından sıra Galatasaray’da!

Ülkemizde hızla gelişmeye devam eden E-Spor dünyasına ülkemizdeki güzide spor kulüplerinin de ilgisi artmaya başladı. İlk olarak Beşiktaş kanadından gelen E-Spor yatırımı ardından Fenerbahçe de dahil olmuştu.

Şimdi ise Galatasaray tarafından gelen resmi açıklamayla e-spor camiasına adım adan sarı-kırmızılı kulüp, Victorious Ace’i Galatasaray Esports olarak isim değişikliği onayı gelmesiyle resmen bu platforma girmiş oldu.

League of Legends liginde bulunan VA’nın Galatasaray olmasıyla beraber ülkemizdeki 3 büyük kulüp de e-spor dünyasına adım atmış oldu. 

Galatasaray’dan gelen açıklamada “Galatasaray, League of Legends takımıyla E-spor (Elektronik Oyun Sporları) arenasına girdi. Kurulduğu ilk günden bu yana başarılı bir performans sergileyen Victorious Ace’in isim değişikliği Riot Games tarafından onaylanarak, takımın Galatasaray adıyla League of Legends (LoL) Şampiyonluk Ligi'nde yer alması resmiyet kazandı.

Galatasaray olarak hızla büyüyen ve gelişen dijital dünyanın sporla buluştuğu E-spor’a büyük önem veriyoruz. Hedefimiz, sarı kırmızı renklerin yarıştığı diğer tüm alanlarda olduğu gibi en üst seviyede mücadele ederek zirvede yer almaktır.

Şu iyi bilinmelidir ki Galatasaray, köklü geçmişinde pek çok alanda örneği olduğu gibi E-spor’un Türkiye’deki gelişiminde de etkin bir rol üstlenecektir. Ülkemizin en büyük ve en genç taraftarına sahip olmanın verdiği dinamizm ve güçlü sponsorlarıyla bu kulvarda da farkını kısa zamanda ortaya koyacaktır.

Galatasaray Esports takımının camiamıza hayırlı olmasını diliyor, kısa zamanda ve kulübe en ufak mali yük getirmeden hayata geçirilen bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” özlerine yer verirken yeni LoL sezonunda heyecan kat sayısı da artmış oldu.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0