Samsung, Galaxy S6 İçin Yeni Bir Anten Tasarımı Kullanacak

0
0
0
0
0
​Galaxy S6’nın tanıtılmasına kısa bir süre kala cihazla ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Önceki haberlerimizde de belirttiğimiz üzere Samsung eğer S6’da metal gövde kullanacaksa (ki kullanacak) cihazın alacağı sinyallerde sıkıntı yaşayabileceğinden bahsetmiştik. 
Galaxy S6’nın tanıtılmasına kısa bir süre kala cihazla ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Önceki haberlerimizde de belirttiğimiz üzere Samsung eğer S6’da metal gövde kullanacaksa (ki kullanacak) cihazın alacağı sinyallerde sıkıntı yaşayabileceğinden bahsetmiştik. Şirket bunun önceden farkına varmış olacak ki böyle olası bir sorunla karşılaşmamak için FPCB anten teknolojisine başvuracak.

Bu teknoloji, esnek baskılı devre paneli PET polimerin iki kat arasına entegre edilmiş iletken ince şeritlerden oluşuyor. Böylelikle antenler, cihazın için sarabiliyor ve metal gövdedeki akıllı telefonlarda sinyal gücünün alınmasını önemli ölçüde arttırıyor.Son zamanlarda kullanılan Lazer Direkt Yapılanma teknolojisi kullanılarak üretilen antenlerin Galaxy S6 için uyumlu olmadığı söyleniyor. 

Bu teknoloji muhtemelen Galaxy S6 için biçilmiş olan fiyatı biraz daha yükseğe taşıyacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0