• Anasayfa
  • Mobil
  • Galaxy S8, Büyük Olasılıkla Bluetooth 5.0 Özelliğine Sahip İlk Telefon Olacak

Galaxy S8, Büyük Olasılıkla Bluetooth 5.0 Özelliğine Sahip İlk Telefon Olacak

0
0
0
0
0
Bluetooth, birkaç gün önce 5.0'ı duyurdu. Bluetooth firmasının hissedarlarından bir tanesi Samsung olunca, 2017'de çıkacak Galaxy S8'de 5.0 teknolojisinin kullanılacağı dedikoduları da yayılmaya başladı.

Galaxy S8, birçok yeni teknolojinin ilk defa kullanılacağı bir akıllı telefon olacak gibi görünüyor. Optik parmak okuyucuya sahip olacağı zaten konuşuluyordu, ancak dedikodulara bir yenisi daha eklendi. Telefonla birlikte Bluetooth 5.0 da gelecek.

Bluetooth 5.0’ın son versiyonu, geçtiğimiz hafta Bluetooth Special Interest Group tarafından duyurulmuştu. Yeni teknolojinin daha hızlı, daha uzaktan çeken ve daha büyük geniş bant mesajlaşma kapasitesine sahip olacağı söyleniyor. Ayrıca diğer wireless cihazlarla işbirliği özellikleri de arttırılıyor. Bluetooth’un yetkilileri 5.0’ın 4’ten, şimdikinin 4 katı bir alanı kapsayacak, iki katı hızlı olacak ve geniş bant kapasitesi 8 kat daha fazla olacağını söylediler. 6 ay içinde bu teknoloji piyasalarda olacak.

Samsung, Bluetooth Special Interest Group’un bir üyesi ve yakın zamanda gelecek yeni amiral gemisi Galaxy S8 için 2017’de büyük umutları var. Bu da Galaxy S8’in ilk Bluetooth 5.0 özelliği olan telefon olabileceğini gösteriyor.

Kaynak : http://www.sammobile.com/2016/12/14/galaxy-s8-may-be-the-first-smartphone-to-feature-bluetooth-5-0/
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0