Game of Thrones Dizisinde Gözüken Kahve Bardağı Kaldırıldı (Ama Tam Kaldırılamadı)

41
5
2
1
1
HBO, Game of Thrones dizisinde gözüken ve sosyal medyanın diline düşen kahve bardağını kendi servisindeki yayınlardan kaldırdı. Diğer kaynaklarda ise bardak varlığını sürdürüyor.

İnsanların “Acaba nasıl bitecek?”ten yavaş yavaş “Bitse de gitsek”e evrildiği Game of Thrones dizisinin final sezonu çok da başarılı gitmiyor. Diziye yöneltilen pek çok eleştiri var. Bu eleştirilerden büyük kısmı sezonun ilerleyişi ve genel olarak dizinin yapısından kopukluğa odaklanıyordu. Son bölümde ise insanların dikkatini çeken şey bir kahve bardağı oldu.

Bir sahnede Daenerys Targaryen’in önünde duran Starbucks kahvesi büyük tartışma yarattı ve insanların da hem HBO ile kafayı bulmasına hem de kanala sinirlenmesine sebep oldu.

HBO bu kahve bardağını kendi dijital yayın servislerinden kaldırdı ve dizinin resmi HBO kanallarından izlenen versiyonunda artık bu bardak yok. Öte yandan dizinin Hindistan gibi ülkelerde yayınını yapan Hotstar’da hala kahve fincanı yerli yerinde duruyor.

HBO daha önce bu kahve kazası hakkında açıklama yapıp seyircilerden özür dilemişti. Ayrıca bölümün düzenleneceği ve kahve bardağının kaldırılacağı da açıklanmıştı. Starbucks da bu durumu çeşitli şakalarla kendi faydasına kullanmıştı.

Serinin takipçileri arasında ise bu olay hakkında fikir ayrılıkları var. Bir kısmı bu olayın, dizinin yapımcılarının artık nasılsa bitiyor diye diziyi önemsemediğini gösterdiğine inanıyor. Bir kısmı ise bunun oldukça başarılı bir viral reklam olduğu konusunda ısrarcı. Öte yandan bu Game of Thrones dizisinin ilk kahve sorunu değil ancak o olayın üzerinden çok zaman geçti ve kahve bardağı bu kadar bariz gözükmüyordu.

Kaynak : https://gadgets.ndtv.com/entertainment/news/game-of-thrones-season-8-episode-4-coffee-cup-removed-hbo-hotstar-star-world-2034554
41
5
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
41
5
2
1
1