Gelmiş Geçmiş En Yararlı Akım #Trashtag, Dünyayı Güzelleştirmeye Devam Ediyor

93
16
3
2
0
Geçtiğimiz haftalarda sosyal medyada ortaya çıkan Trashtag, dünyanın her yerinden insanların dahil olmasıyla birlikte çığ gibi büyüyor.

Geçtiğimiz haftalarda son yılların en yararlı akımı başlatıldı. Trashtag adlı bir etiketle sosyal medyada yayılmayan başlayan bu akım, çok kısa bir süre içerisinde fazlasıyla sevildi ve büyük bir kesimi duygulandırdı.

Bu şekilde sevilen ve yararlı olan son akım, hatırlayacağınız üzere Ice Bucket Challange'dı. ALS hastalarına tepki çekmek için başlatılan bu akım, dünyaca ünlü yıldızların da dahil olmasıyla uzun süre gündemde kaldı ve ciddi oranda bağışlar toplandı.

Gündeme düşen yeni Trashtag akımı da çevre kirliliğine dikkat çekmek için başlatıldı ve ortaya çıkan manzara göz doldurdu. Şimdiden Twitter'da 600.000'den fazla kişiye ulaşan akım, binlerce gönderiyle birlikte destek gördü. Farklı ülkelerde farklı dillerde açılan etiketlerle birlikte daha da yayılan Trashtag, kişilerin çöplerle dolu ortamları temizleyerek doğal haline getirmesinden ortaya çıkıyor. Yukarıda ve aşağıda yer alan görseller sayesinde bu akımı gerçekleştiren kişilerin paylaşımlarını göz atabilirsiniz.

Birçok kişi bu akımı şimdiye kadar gerçekleştirilmiş en yararlı akım olarak tanımlıyor. Bahsi geçen akım Hindistan, Meksika, Brezilya ve Malezya gibi ülkelerde fazlasıyla yaygınlaşmışken ülkemizde de gittikçe duyulmaya başladı.

Kaynak : https://brightside.me/wonder-curiosities/a-new-trashtag-challenge-has-gone-viral-and-its-the-best-thing-thats-ever-happened-to-the-world-710760/
93
16
3
2
0
Emoji İle Tepki Ver
93
16
3
2
0