• Anasayfa
  • Mobil
  • General Mobile Türkiye'deki Başarısını Ukrayna'ya Taşıyor

General Mobile Türkiye'deki Başarısını Ukrayna'ya Taşıyor

47
24
7
1
1
Türkiye'nin sevilen akıllı telefon markalarından General Mobile, Ukrayna ile birlikte hizmet verdiği ülke sayısını 33'e çıkarıyor. Şirketin yıl sonuna kadarki hedefi ise 45 ülkede hizmet vermek.

Türkiye’nin en çok tercih edilen akıllı telefon markalarından biri olan General Mobile, Türkiye pazarında sağlamış olduğu başarıyı uluslararası pazarda da sürdürmeye devam ediyor. Şu ana kadar 33 ülkeye ihracatına devam eden şirket, Temmuz ayı itibari ile Doğu Avrupa’nın en önemli pazarı olan Ukrayna’yı da ihracat ağına ekiyor. Şirketin 2018 yılı sonuna kadar açılmayı hedeflediği toplam ülke sayısı ise 45.

Ukrayna pazarına açılmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan General Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yaman, ‘’"Google ile olan stratejik iş birliğimizle geliştirdiğimiz son teknoloji ürünlerimizi ulaşılabilir fiyatlarla uluslararası arenada da tüketicilerimizle buluşturuyoruz. Bu anlamda, Ukrayna, Doğu Avrupa'da önemli pazarların başında geliyor. Bunun avantajlarından faydalanmak için Doğu Avrupa'da faaliyet gösterdiğimiz ülkelerin arasına Ukrayna'yı da dahil ettik. Ukrayna'da ilk olarak, Ukrayna'nın en büyük GSM operatörlerinden Lifecell ile iş ortaklığı yaparak ürünlerimizi Lifecell'in tüm satış noktalarında tüketicilerimizle buluşturacağız." dedi.

2018 yılı hedefleri ile ilgili de konuşan Yaman, ‘’Ukrayna ile birlikte uluslararası arenada 33 ülkede faaliyet göstermeye başladık. Hedefimiz, 2018 yıl sonuna kadar 45 ülkede faaliyet göstermek. Marka olarak ihracat büyüme stratejimizin önemli bir parçası. 2017 yılındaki ciromuzun %10'u ihracat gelirinden geldi. Uluslararası pazarlardaki agresif büyüme stratejimizle, hem bir Türk markası olarak ürünlerimizi dünyanın birçok ülkesinde tüketicilerle buluşturmak hem de Türkiye'nin ihracatına katma değer sağlamak istiyoruz.’’ dedi.

47
24
7
1
1
Emoji İle Tepki Ver
47
24
7
1
1