• Anasayfa
  • Donanım
  • Gigabyte, Su Soğutmalı RTX 2080 Super Kartını Piyasaya Sürdü

Gigabyte, Sıvı Soğutmalı GeForce RTX 2080 Super Kartlarını Piyasaya Sürdü

33
6
3
2
1
Ekran kartı soğutucuları, kartın performansını oldukça ciddi etkiliyor. Ekran kartı soğutucularıyla oyuncular tarafından çokça tercih edilen Gigabyte, RTX 2080 Super için sıvı soğutmalı iki model piyasaya sundu.

Kısa süre önce piyasaya sürülen GeForce RTX 2080 Super, 4K oyunları oynayabilmek için RTX 2080 Ti ve Titan RTX'e göre makul bir fiyata, en azından daha hızlı olanlarla karşılaştırıldığında en iyi grafik kartı konumunda. Ayrıca Gigabyte'ın sıvı soğutmalı modelleri ile performans biraz daha artıyor.

Gigabyte iki Aorus Waterforce modelini piyasaya sürüyor. Bunlar arasında Aorus GeForce RTX 2080 Super Waterforce 8G ve Aorus GeForce RTX 2080 Super Waterfoce WB 8G bulunuyor. İsimlendirmede sadece iki harf farkı varken, kartlar arasında önemli bir ayrım var. Waterforce 8G modeli bağımsız bir sıvı soğutucuyla donatılmışken Waterforce WB 8G, kendi özel su soğutma sisteminize dahil ettiğiniz bir su bloğu ile birlikte geliyor. Yani WB modelini doğrudan takıp çalıştıramıyorsunuz; kendi sisteminizi kullanmanız gerek.

gigabyte rtx2080 super

Gigabyte, Nvidia'nın 1.815 MHz referans saatinden iki karttaki saat hızını 1.860MHz'e çıkardı. Bununla birlikte, 8 GB GDDR6 bellekler 15.5Gbps hızında çalışıyor. Her iki modelde de henüz bir test yok, ancak daha da overclock yapmak mümkün olabilir. Bununla birlikte Gigabyte, her iki kartın da sıvı soğutması ve 12+2 güç fazı tasarımı sayesinde "aşırı overclock için üretildiğini" söyledi. Bu, temel olarak daha iyi stabilite ve potansiyel olarak geliştirilmiş overclock için temiz güç dağıtımı anlamına geliyor.

Her iki kart da 4 yıl garantili olarak geliyor. Gigabyte, kullanılabilirliği veya fiyatlandırmayı henüz açıklamadı. Ayrıca Waterforce 8G modelini tercih eden kullanıcıların, kasalarında 240 mm'lik bir radyatör için yer olduğundan emin olmaları gerektiğini de belirtelim.

Kaynak : https://www.pcgamer.com/gigabyte-unveils-a-couple-of-liquid-cooled-geforce-rtx-2080-super-cards/
33
6
3
2
1
Emoji İle Tepki Ver
33
6
3
2
1