​Akıllı Saatler İçin Arttırılmış Gerçeklik Oyunu: Tilt

0
0
0
0
0
Artık oyun sektörünün yavaş yavaş yeni gözdesi olan sanal gerçeklikler, akıllı saatlerin oyunlarında da karşımıza çıkacak.
Sanal gerçeklik son dönemlerin en gözde şeylerinden biri. Pek çok sektörde farklı kullanım alanları sunan sanal gerçeklik sistemleri, özellikle oyun sektöründe ise adeta bir devrime imza atmış ve oyun oynama anlayışımızı kökten değiştirmiş durumda.

Bu bağlamda genelde PC ve oyun konsollarında kullandığımız sanal gerçeklikler, mobil cihazları destekleyen çeşitli gözlükler ile akıllı telefonları da işin içine sokmuştu. Ancak bu sefer bir diğer son dönemlerin yükselen ürünlerinden olan akıllı saatler işin içine girmiş durumda.Android işletim sistemli akıllı saatler için geliştirilmiş olan Tilt adlı oyun, kullanıcılarının pek oyun oynamayı tercih etmediği akıllı saatler vaz geçilmez birer oyun platformuna dönüştürebilir.

Akıllı telefonunuz yardımı ile oynanan oyunda bulunan sanal ortam, telefon kameranız sayesinde oluşmakta. Kameranızı akıllı saatinize döndürdüğünüzde saatinizde bir platform beliriyor. Amaç bu platformda bulunan topun kontrolünü sağlamak. Mini oyun şeklinde karşımıza çıkan Tilt, buna rağmen akıllı saat kullanan pek çok kişi tarafından oldukça sevileceğe benziyor.
 


 
 
 Tilt Augmented Reality

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0