Akıllı Saatleri Unutun: Karşınızda, Bir Garip Giyilebilir Tablet!

1
0
0
0
0
Çok umut bağlanan akıllı saatler henüz beklenen ivmeyi yakalayamasa da yavaş yavaş yaygınlaşıyor. Bu arada akıllı saatlerin yerini almaya çalışan farklı arayışlar da ortaya çıkıyor; mesela giyilebilir tablet gibi...
Akıllı saatler henüz istenilen atılımı yapabilmiş değil. Satış grafikleri yavaş yavaş artan bu giyilebilir teknolojik ürünlerin yanı sıra farklı denemeler de devam ediyor. Haberimize konu olan ürün ise, giyilebilir tablet olarak adlandırılan Rufus Cuff adlı cihaz. Bir IndieGogo kampanyası olarak ortaya çıkan ve finansal destek bulan ürün, yepyeni bir cihaz sınıfı oluşturabilir.

 Giyilebilir Tablet Fikri İşlevsel Mi?

Akıllı saat gibi bileğe takılan cihaz, 3.2 inç ekranı ile mini bir tablet deneyimi yaşatmayı amaçlıyor. Android tabanlı cihazın en büyük amacı sürekli cebinizde, masada, orada burada bıraktığınız akıllı telefonlara olan bağımlılığı ortadan kaldırarak her an kolunuzda taşıdığınız ve elinizin altında bulunan bir teknolojiyi sunmak. Bunun ne kadar işlevsel bir kullanım sunduğu ise bana kalırsa kesinlikle tartışmalı!

 Kampanya Başarılı Oldu

Kampanyada 800 bin dolarlık ön sipariş alınmış durumda. Şimdilik cihaz hakkında tüm detaylar açıklanmasa da, kullanılabilir durumda bir cihaz üretildi. 400x240 piksel 3.2 inç ekranlı cihazda, 640x480 piksel fotoğraf yakalayabilen bir kamera bulunuyor. Şirket CEO’sunun açıklamaları ise oldukça iyimser. Gabe Grifoni’ye göre 10 yıl içinde giyilebilir bilgisayarlar normal duruma gelecek. Belki CEO’nun dediği doğru çıkacak ama bu devrime Rufus Cuff’un öncülük edeceği konusunda bir hayli şüpheli olduğumu söylemeliyim.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0