Akıllı Taraftar Formasıyla Maçı Hissedeceksiniz!

0
0
0
0
0
Artık akıllı forma sayesinde statta maçı izleyen taraflar maç anında yaşananları hissedebilecek böylelikle tarafların maça daha fazla bağlı kalmalarına imkân tanıyacak.
Gelişen teknolojiyle birlikte nerdeyse her nesnenin başına "akıllı" sıfatı getiriliyor ve  nesneler çok daha farklı ve işlevsel özellikler kazanıyor. Her şeyin akıllısı varken elbette formanın da akıllısı oluyor.

Avrupalı milyonlarca futbol severin heyecanla takip ettiği Euro 2016 müsabakaları uzun süredir ana gündem konusu ve görünüşe göre turnuva bitene kadar da ana gündem olmaya devam edecek. Euro 2016 ile yükselen futbol coşkusu birçok alanda olduğu gibi teknolojide de yeni bir alan yarattı. Wearable Experiments isimli giyilebilir teknolojiler üzerine ürünlere yoğunlaşan firma, sahada olanları sensörlerle size yansıtan akıllı bir forma üretti.
 

Akıllı telefon uygulamasıyla çalışması sağlanan forma, üzerindeki sensörler sayesinde maçtaki gelişmelerde titreşimle formayı giyen seyirciye haber veriyor. Örneğin takımınız gol yediğinde, gol attığında, bir oyuncu kart gördüğünde ya da sert bir mücadelenin içinde olduğunda forma size titreşimle geri bildirimde bulunuyor.

Açıkçası formanın tek işlevi şimdilik bu gibi görünüyor, bu durumda formanın akıllı olmasının pek bir avantajı var mı? Elbette tartışılır ancak üreten şirketin açıklamasına göre bu forma sayesinde maçı izlemekle kalmayacak, adeta maçı yaşayacaksınız.

Formayla ilgili yayınlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0